TürkçeASD 2 NCİ YILINI DOLDURDU

Ayvalık’ta tiyatro çalışmaları ile adından söz ettiren Ayvalık Sanat Derneği 2. yılını tamamladı. 2009 yılında da çalışmalarını yeni oyun ve faaliyetlerle sürdürecek olan dernek yönetimi, şubat ayında genel kurula gideceklerini belirtti. Dernek yönetimi öncelikle sahne sanatları ile ilgilenen ve bu alanda çalışma yapmak isteyenleri Ayvalık Sanat Derneği Üyesi yapmak ve tiyatro OBJEKTİF çatısı altında toplamak istiyor.

Dernek çalışmalarının yanı sıra derneğin tiyatro topluluğu tiyatro OBJEKTİF’in temel oyunculuk kursu ve çocuklara drama kursları da devam etmektedir. Kasım ayın da burs veren dernekler yararına sergilenen Objektif oyuncularından Ayşe Tosunoğlu’nun yazdığı ve oynadığı “Sessiz Çığlık-Kimliksiz” adlı oyun ocak ayı sonuna doğru Ayvalık’ta tekrar sahnelenecektir. Oyun çocuk yuvasında iken kaybolan ve hayatını yitiren Muhammed’in anısına oynanmıştı.

Bir yıldır Ayvalık’ta ve yakın çevrede çocukların ilgisi ve sevgisi ile karşılanan Ayşe Egül’ün yönettiği Tiyatro OBJEKTİF’in çocuk oyunu “Bir varmış bir yokmuş” Antalya, Finike, Marmaris, Antakya turnesini başarı ile gerçekleştirdi.

Kasım Ayında Aziz Nesinin yazdığı “Hadi Öldürsene Canikom” Ayvalık seyircisi ile bir kez daha buluştu. Çalışmaları sürdürülen S.Kudret Aksal’ın “Sonsuzluk kitap evi” adlı oyun Tiyatro OBJEKTİF’in gençlik ekibi tarafından kütüphaneler haftasında sergilenecektir. Ayrıca büyüklere yönelik Behiç AK’ın “Fay Hattı” oyununu repertuarlarına alan OBJEKTİF oyuncuları bu oyunun çalışmalarını da sürdürmektedir.

Ayvalık Sanat Derneği Tiyatro Objektif çalışanları tiyatro üretimlerini yaparken dernek binalarının tadilatları ile de yakından ilgileniyorlar. Fakat ağır aksak giden onarım işleri bu sanatsal faaliyetlerini olumsuz etkilemekte. Ümidimiz dernek binasının eksiklerinin giderilerek bir an önce faaliyete geçmesidir.

Genel Kurul Öncesi dernek üyeleri ile yemek düzenleyerek bir arada olmayı arzulayan dernek yönetimi Ayvalık’ta tiyatro adına çalışma yapmak isteyenleri destek olmayı düşünenleri Ayvalık Sanat Derneği’ne üye olmaya davet ediyor. 01/08/2021 Gün Ortalama:56  Bugün39 ziyaret var  Sitede 4 Kişi var  IP:3.235.56.11