Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

EĞİTİMDE AYIN GÜNCESİ

*HALKA YÖNELİK KURSLAR BAŞLADI: Ayvalık’ta Halk Eğitim Merkezi, AYKÜSAD, Pir Sultan Abdal Derneği ve KASAİD vatandaşlarımıza yönelik kurslar açtılar. Pir Sultan Abdal Derneği semah ile kurs düzenliyor. Zamanı olup da katılanlara faydalı olacağı kanaatindeyiz. Herkese başarılar dileriz.

 *HİZMETLİLERİN TALEPLERİ: Ayvalık’ta eğitim kurumlarında çalışan hizmetli arkadaşlar köşemizde sorunlarının yayınlanmasını rica ettiler. Yazılarımızın hizmetli arkadaşlar tarafından okunmasından mutlu olduk. Kendilerine bu anlamda teşekkür ediyoruz. Hizmetliler okullarımızın cefakar insanlarıdır. Sorunları çoktur. Yeterli sayıda değillerdir. Boşalan kadrolar yerine yenileri alınmamaktadır. Sene başında öğretmenlere verilen eğitim ödeneği, diğer eğitim çalışanlarına da verilmelidir. Fazla çalışmaları halinde ücret verilmelidir.

 *ADRESE DAYALI KAYIT SİSTEMİ: Geçen sayımızda yazdığımız bu konudaki yazımıza itirazlar oldu. Eleştirilerin de haklı yönler vardı. Örneğin öğrenci A bölgesinde ikamet ediyor. Anne babası B bölgesinde çalışıyorsa bu öğrenciyi A bölgesine kayıt yapmada direnilmemelidir. Bu vb. konularda biraz esneklik olmalıdır.

 *DÜNYA ÖĞRETMENLER GÜNÜ: 5 Ekim Dünya Öğretmenler günü dolayısıyla Keyifli Restoranda Cuma akşamı yemek verildi.150 dolayında katılım oldu. Balıkesir, Edremit ve Burhaniye den eğitim emekçileri de geceyi onurlandırdılar.

*DERS KİTAPLARINDA CİNSİYET AYRIMCILIĞI : Eğitim Sen Merkez Kadın Komisyonu tarafından gerçekleştirilen 'Ders Kitaplarında Cinsiyet Ayrımcılığı' araştırmasının sonuçları, eğitimin satır aralarındaki gizli cinsiyet ayrımcılığını bir kez daha ortaya koydu.

Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurumu Başkanlığınca onaylanmış 2009 Hayat Bilgisi ders kitaplarındaki görsellerin incelenmesi sonucu elde edilen verileri Genel Başkan Zübeyde Kılıç şöyle açıkladı: “Kız çocukları daha çok anne ve yetişkin kadınlarla birlikte, okulda, evde ve civarında, erkek çocukları ise daha çok baba ve yetişkin erkeklerle, dışarıda görülüyor. Yetişkin kadınların büyük çoğunluğu anne ve eş rolünde, meslek sahibi kadınlar ise annelik rolünün devamı sayılan öğretmenlik, hemşirelik, hasta bakıcılığı gibi mesleklerde görülüyor. Meslek sahibi erkekler genellikle, yönetici ve denetleyici konumundalar. Erkek çocuklar bağımsız ve etkin, kız çocukları ise edilgen ve bağımlı görülüyor.” 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

28/05/2018 Gün Ortalama:186  Bugün 5 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.92.173.9