Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

AYKEP İKİNCİ YILINDA

Nebahat Dinler

Bundan bir yıl önce, Ayvalık Belediyesi ve Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin ortak projesi olarak hayata geçen AYKEP (Ayvalık Kadın El Emekleri Pazaryeri) projesi ikinci yılına girdi. Birinci yaş kutlamasında, Ayvalık Kadın Meclisi Yürütme Kurulu üyeleri ve AYKEP’li kadınlar bir araya gelerek projelerinin kalıcı olmasının önemini vurguladılar.

Proje, kadınların kendi becerileriyle yarattıkları ancak pazarlayamadıkları el emeği ürünlerini satmalarını ve girişimci potansiyellerini geliştirmelerini hedefliyordu. AYKEP sayesinde bir yıldır Ayvalıklı kadınlar, Belediye tarafından kendilerine tahsis edilen sokakta ürünlerini satışa sunuyor. Bu yaz açılan gece pazarında da AYKEP sergisini görmek mümkün oldu. Şeker Bayramında ise Cumhuriyet Alanında sergi açan AYKEP’li kadınlar yerli, yabancı birçok turiste satış yapma fırsatı yakaladılar.

AYKEP sergisi Tostçular Sokağı TANSAŞ yanında her Perşembe günü gezilebilir. Sergide değişik hediyelikler, örgü, yemeni, iğne oyası,  resim, ahşap boyama,   elbise, çanta, mefruşat, patch-work gibi pek çok çeşit bulmak mümkün.

AYKEP’in önümüzdeki dönemde daha da çok ilgi görmesi dileğiyle...

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

22/05/2018 Gün Ortalama:184  Bugün 2 Ziyaret var  Sitede 2 kişi var  IP:54.224.91.58