Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

AYVALIKTAN SATRANÇ HABERLERİ

 

Ahmet KÖKEN

 

AYVALIK’TAN SATRANÇ HABERLERİ

 

Ayvalık’ta Yaz Satranç Turnuvası sonuçlandı.

Bir tatil yeri olan kentimizde Ayvalık’lı sporcularla, tatile gelen sporcuları buluşturmak ve çocuklarımızı satranç sporuna yönlendirmek amacıyla Ayvalık Satranç İlçe Temsilciliği ve Ayvalık Satranç Spor Kulübü tarafından düzenlenen Yaz Satranç Turnuvasına Ayvalık’lı sporcuların yanı sıra Edremit, Bergama, Burhaniye, Aliağa, Antalya, Bursa, Çanakkale,  İstanbul, İzmir ve Konya sporcularından da katılım sağlandı.

19- 20 Ağustos 2009 tarihlerinde Açık Yaş Genel Tek Kategoride yapılan turnuvaya 55 sporcu katıldı. İsviçre sisteminde 7 tur oyun sonunda sıralama şöyle gerçekleşti.

 

BAY                Birinci:   Osman Bora TUNÇ    (Bursa)

                        İkinci:   Kadri Yavuz KEMALOĞLU   (Antalya)

                        Üçüncü:  Özcan ÖNAL   (Konya)

BAYAN          Birinci:  Sevim KAPSA   (Ayvalık)

                         İkinci:  Nergis KARAGÖZ  (Ayvalık)

                         Üçüncü:  Zehra Yıldız KARAKUŞ  (Ayvalık)

 

YILDIZLAR Mansiyon:  Nazım Ulaş BORUCU  (Burhaniye)

 

KÜÇÜKLER Mansiyon: Anıl Berk ERDOĞAN ( Bursa)

 

MİNİKLER Mansiyon: Ali Mert ÖZSOY  (Ayvalık)

 

Turnuva sonunda yapılan ödül töreninde, sporculara madalyaları Ayvalık Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Şaban SUAKAR tarafından verildi.

 

BURHANİYE 8 EYLÜL KURTULUŞ KUPASI  

Burhaniye Belediyespor Satranç Birimi tarafından 7- 8 Eylül 2009 tarihlerinde Burhaniye İlçe Halk Kütüphanesinde düzenlenen Satranç turnuvasına Burhaniye, İzmir, Sakarya, Balıkesir, Ayvalık, Edremit ve İvrindi’den toplam 38 sporcu katıldı. Yıldızlar ve Küçükler kategorilerinde düzenlenen turnuvada ilk üç dereceye  Kupa ve madalya, ilk on dereceye girenlere madalya, katılan tüm sporculara katılım belgesi ve Aziz Nesin’in “Borçlu Olduklarımız” adlı kitabı ödül olarak dağıtıldı.

 

Yıldızlar kategorisinde Edremit’ten Özgür BEŞBUDAK birinci, Burhaniye’den Nazım Ulaş BORUCU ikinci, Ayvalık Satranç Spor Kulübü oyuncusu Sevim KAPSA üçüncü oldu.

 

Küçükler kategorisinde Sakarya’dan yarışmalara katılan Efe Mert KILIÇ birinci olurken, Burhaniye Belediyespor’dan Alp TUNA ikinci, İvrindi’den Erol CANSEL üçüncü oldu.

 

Turnuvada ilk ona giren Ayvalık Satranç Spor Kulübü oyuncuları da madalya ve çeşitli hediyeler aldılar.

 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

 



 

 

 

24/02/2018 Gün Ortalama:187  Bugün 66 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.242.236.164