Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

VATANDAŞ BARIŞ İSTER

 

 

Ayşe KIRIKOĞLU

 

Haftalardır ortalığı kaplamış olan toz dumanın özellikle yaratılmış olduğunu düşünmemek elde değil; ne  ‘açılım’ denen kavramı ortaya atanların gerçek amacını biliyoruz ne de ‘açılım ‘a karşı çıkanların neye, neden karşı çıktıklarını.   Bizi yönetmekte olanlar ve de yönetmek isteyenler ne zaman politikacılıktan devlet adamlığına adım atacaklar acaba.  Ülkenin her konuda sorunlarını ağırlaştıran böyle ciddi bir konuyu seçim malzemesi olarak ele alanlara devlet adamı denmez; politika fırsatçısı denir herhalde. 

 

 

Hiçbir partimizin Güneydoğu’daki sorununun devamını istediğini varsayamayız.  En azından, vatandaşlarımızın çoğunluğu orada akan kanın durmasını isterken, partiler farklı amaç taşıyamazlar.  Herkes kanın durmasını istiyorsa, içeriğinin belirlenmemiş olduğu belirtilen bir barış girişimi davetine neden bu muhalefet?   Davet sahibine güvensizliği anlamak mümkün; ancak¸ projenin oluşturulmasında söz sahibi olma hakkını reddetmeyi anlamak mümkün değil. Anlaşmazlıkların uzlaşılamaz aşamaya gelmesi halinde, durumu kamuoyuna açıklayıp gruptan ayrılmak varken, baştan ‘ben bu işte yokum’ demek olur mu?  Madem kötü bir şeyler yapılacağına inanıyorsunuz ki haklı da olabilirsiniz, göreviniz neler tasarlandığını öğrenip durumu kamuya açıklamak ve önlem oluşturmaya çalışmak değil midir acaba?  Görüşmeler gizli kalacak yollu bir koşuldan kimse dem vurmadı bildiğim kadarıyla.  Öyleyse neden çekiniyorsunuz ya da kaçıyorsunuz? 

 

 

Şehit analarını bu işe karıştırma biçimini de anlamak kolay değil.  Hangi şehit anası başkalarının evladının da şehit olmasını yeğler kendi evladının kanı yerde kalmasın diye?   Şehitlerin kan davası sürdürüle gelseydi tarihte hiçbir savaş sona erdirilemezdi taraflardan birinin tüm savaşabilecek insanları şehit düşünceye kadar.

 

 

Yöneticilerimize güven duymanın güçlüğünü yadsımıyorum ve özellikle bu nedenle bütün partilerin bu yaşamsal konuyu, seçim /oy hesaplarını bir yana bırakarak, ele almaları gerektiğinin altını çizmek istiyorum.  Pişirilecek aşı birlikte yiyeceğiz; o zaman mutfakta görev başına, lütfen.  ‘Ne kötü aşçıymışlar’ dedirtmenin ülkeye yararı olmaz, sizlere biraz oy kazandırsa da!

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

26/05/2018 Gün Ortalama:184  Bugün 84 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.80.97.221