Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

DEMOKRASİ PLATFORMU ADAYINI BELİRLEDİ

Ayvalık yerelinde sol parti ve demokratik kitle örgütlerinin oluşturduğu, Ayvalık Demokrasi Platformu  Belediye Başkan adayını belirledi. Aralık ayı sonunda Ekbir otelde bir araya gelen ÖDP-EMEP-DTP-TKP gibi siyasi parti yöneticileri, temsilcileri, üyeleri, çeşitli demokratik kitle örgütlerinin üyeleri ile kimi bağımsız bireyler toplanarak adaylarını demokratik bir usulde belirlediler.
       Yetmiş civarında insanın katıldığı toplantıda, önce siyasi parti temsilcileri birer konuşma yaptılar.  Siyasi parti temsilcileri yaptıkları konuşmalarda ‘Ayvalık’ın artık bir iki düzen partisinin kendi adayını dayattığı bir seçim sürecini yaşamayacağını, bundan sonra sol ve demokrasi güçlerinin yeni bir alternatif olacağını, birlikte hareket ederek bunu başaracaklarını, katılımcılığı ve demokrasiyi yaşamın ve belediyeciliğin temel ilkesi olarak uygulayacaklarını’ belirttiler. Siyasi partilerin ardından çok sayıda katılımcı söz alarak görüş ve önerilerini belittiler. Katılımcılar konuşmalarında ağırlıklı olarak birlikte hareket etmenin önemine vurgu yaparak ,’ birlikte başarabileceklerini, Ayvalık’ta artık güçlü bir blokun yaratıldığını, oylarının kimsenin ipoteğinde olmadığını, birbirine benzeyen, yalnızca adları farklı olan parti ve anlayışlarına karşı yönü halka ve emeğe dönük yeni bir gücün doğduğunu, bu gücün artık çok ciddi bir alternatif olduğunu ‘ dile getirdiler. Katılımcılar iki kişiyi aday olarak önerdiler. Daha sonra adaylar konuşma yaparak kendilerini tanıttılar. Adaylardan Ali Kocabattal  konuşmasının sonunda adaylıktan çekildiğini beyan edince, kalan tek aday olan Ahmet Köken  Demokrasi Platformunun adayı oldu.
       Demokrasi Platformunun adayı Ahmet  Köken konuşmasında ‘yeni bir yerel yönetim anlayışları uygulayacaklarını, bunun temelinin demokrasi ve katılımcılık olacağını, katılımcılığı şeklen değil gerçek anlamda uygulayacaklarını, katılımcılığı sadece karar alma süreçlerinde değil uygulama ve denetlemede de hayata geçireceklerini’ belirtti. Ayrıca ‘çevreye ve doğaya saygılı olacaklarını, kent dokusuna özen göstereceklerini, kent konseyini gerçek işleyişine kavuşturacaklarını, kent kültürünü oluşturacaklarını Ayvalık’ın imajını bozmayacaklarını, tüm sorunlarda halka danışacaklarını halkla birlikte yeni bir yerel yönetim modeli uygulayacaklarını’ belitti.
       Görülüyor ki artık Ayvalıkta seçimler daha renkli ve daha çekişmeli geçecek. Artık yeni bir ses ve yeni bir anlayışla Ahmet Köken farkını göreceğiz. Papalina olarak tüm Ayvalık’lılara hayırlı olsun derken; Ahmet Köken’e  de başarılar diliyoruz
 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

24/06/2018 Gün Ortalama:183  Bugün 62 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.166.233.99