Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

EGENİN KIYISINDAN

Kidonya’nın kuşları kanatlarında ışıltılarla gelir, ilk yaz ın  mavisinde.Gökyüzü harelenir.Bir renk armonisiyle doğa canlanır.Ayvalıkta gökyüzüne baktığında,engin bir mavinin ortasında kaybolmuş gibi duyumsarsın kendini .Bu doğal bir huzurun ta kendisidir.Yaz telaşlı,yorgun kalabalıklarla.heyecanlı bir koşuşturmacalar la dolar.Son yazda kuşlarla gider gökyüzünün cıvıltısı.Usul usul sessizleşir maviler.Yine de sımsıcak gülümseyişlerle doğar güneş.Sessiz ışıltılarla dolar deniz.
Son yazdan kalma kuş sesleri , Filistin halkının ,Filistinli çocukların çığlıklarıyla doldu bu ocak ayında.Emperyalizmin ve Siyonist uşaklarının ,çocuk kanlarıyla beslenen iğrenç yüzü sırıttı Gazze sokaklarında.İnsanlık,insan onuru derin bir yara aldı acıyla sıkışan yüreklerimizde.
Burhaniye Cumhuriyet alanında tok,net ortak bir ses yükseldi.Kahrolsun ABD emperyalizmi –yaşasın halkların kardeşliği.Bu ortak sesin güzel yanı,sağ partiler AKP , CHP, MHP, DP lilerle ;sol partiler  SDP,EMEP,ÖDP,TKP lilerin aynı sloganı tek bir sesle bağırmalarıydı.Türkiye’de bir ilk gerçekleşti böylece.Diyelim bu ortak ses,kendi sorunlarımızda da yüzyıllardır birlikte yaşadığımız halkların barış içinde kardeşçe yaşamasında da çıksın.
Kidonya’nın kuşları kulağıma fısıldıyor:Keşke insan  olduğumuzu jiç unutmasak…
Yine bir ocak ayında yitirdiğimiz barışın ,sevginin,büyük gazetecileri Uğur Mumcu’yu,sevgili  Hrant Dink’i sevgiyle anıyoruz.Bizler bu ülkenin yurttaşları olarak,gerçek failleri hala bulunamamış cinayetlerle bir arada yaşamak istemiyoruz.
‘’Bebeklerden katil yaratan karanlığa ‘’ışık düşürmek için,ülkemizin aydınlık geleceğine sahip çıkmak için;din,dil,ırk,siyasi görüş farkı gözetmeksizin ,cinsiyet ayrımı yapmaksızın,Papalina’da bir arada olmak istiyoruz.
Kidonya’nın kuşları gökyüzünde eğile büküle şekiller çizerek,ağaçların üstünden süzülerek,umudu,sevgiyi,barışı kanatlarında taşıyarak ,Ayvalığın denizinde gözden kayboluyorlar.

Şakir Eroğlu 
Ayvalık Halkevi  Başkanı
 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

24/06/2018 Gün Ortalama:183  Bugün 62 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.166.233.99