EĞİTİM SEN ÖĞRETMENE SAHİP ÇIKIYOR

Ayvalık Rahim Usta Lisesi’nde bir  velinin, öğrencisinin tasdiknamesini almak üzere geldiği okulda işlemleri yapılırken, okul müdür yardımcısına şiddet uygulamasına tepki gösteren Eğitim-Sen Ayvalık Temsilciliği, 26 Eylül 2011 günü saat 12.00'de okul bahçesinde toplanarak, şiddet mağduru öğretmene sahip çıktı.

Eğitim-Sen Ayvalık Temsilcisi Edibe Keleş tarafından okunan basın açıklamasında; 22.09.2011 tarihinde Rahim Usta Anadolu Lisesi’nde eğitim-öğretim ortamına yakışmayacak bir olay meydana geldiği, 9. sınıfta iki yıl üst üste başarısız olan bir öğrencinin velisinin; çocuğunun sınıfta kalmasında kasıt olduğunu iddia ederek Müdür Yardımcısı M. Şener Önder’e şiddet uyguladığı; bir eğitim kurumunda, mesai saatleri içerisinde görev başındaki bir devlet memuruna fiili olarak yapılan bu saldırının, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından nasıl değerlendirileceğinin merak edildiği vurgulandı.

2011–2012 Eğitim-Öğretim yılının Ayvalık’ta yine sıkıntılı ve dayanağı belirsiz uygulamalarla başladığını ifade eden Edibe Keleş; “Sıkıntılar sadece Ayvalık’ta yaşananlarla sınırlı değildir. Cinsiyet, etnik kimlik ve mezhep ayrımcılığına ilişkin uygulamalar hala devam etmektedir Ataması yapılmayan öğretmenlerin durumuna, ücretli-vekil öğretmenlik uygulamalarına hala bir çözüm bulunmamıştır. Yoğun siyasi kadrolaşma uygulamaları devam etmektedir, Öğretmenlerin ek ders ücretlerinde yaşanan sorunların, hizmetli, memur ve teknik personelin sorunlarının, üniversitelerde yaşanan akademik ve idari sorunların çözümü için adım atılmamıştır. Üzerimize yöneltilen baskı ve şiddet politikalarına ve her türlü yıpratma girişimlerine rağmen dimdik ayakta duran sendikamız Eğitim Sen, bu gidişe asla izin vermeyecektir. Sendikamız gerekli hukuksal adımları atmakla kalmayıp kamusal, parasız ve nitelikli eğitim hakkı mücadelesini bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da azimle sürdürmeye devam edecektir” dedi.

Berin ÖZKAN

Ekim 2011, Sayı 26


Share
|


 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

01/04/2020 Gün Ortalama:97  Bugün 92 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:34.239.172.52