TABİAT PARKINA İNCELEME

Ayvalık Adaları Tabiat Parkı için hazırlanan 1/25 bin ölçekli uzun devreli revizyon planının iptali için dört kişi tarafından bireysel olarak;Pateriça Ada Doğasını Kültürel Hayatını Yaşatma ve Dayanışma Derneği ile GÜMÇED tarafından dernekler olarak, Ayvalık ve Küçükköy Belediye olarak orman ve Çevre bakanlığı aleyhine danıştay’ın 6. dairesine dava açılmıştı.

TMMOB’un müdahil olduğu davada DANIŞTAY’ın yürütmeyi durdurma kararı vermesi üzerine 19 Temmuz 2011’de Danıştay Hâkimleri ile birlikte Danıştay’ın belirlediği bilirkişiler Tabiat Parkını incelemek üzere Ayvalık’a geldiler.

19 Temmuz sabahı davacılar, davacıların avukatı Zehra Yetkin, Davalı Çevre ve Orman Bakanlığı Temsilcileri, Danıştay Hâkimleri ve Bilirkişiler Ayvalık Adliyesinde bir araya gelerek inceleme güzergâhını belirlediler. İnceleme Şeytan Sofrası’ndan başladı. Şeytan Sofrası’nda Tabiat Parkı panorama ve harita üzerinden incelendi. Oradan Tabiat Parkı güzergâhı takip edilerek Hakkıbey Yarımadası’na gidildi.  Daha sonra Cunda’ya geçilerek; Ortunç, Çamlı Manastırı, Pateriça (1. ve 2. Köy) ve Ayışığı Manastırı incelendi.  

20 Temmuz sabahı Tabiat Parkı denizden incelenmek üzere heyet tarafından kiralanan tekne ile denize çıkıldı. Tabiat Parkı içindeki adalar ve mülkler denizden incelendi.

Tüm davacılar, sonucu beklerken adalete olan sonsuz güvenlerini bir kez daha belirttiler.


Share
|


papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

01/04/2020 Gün Ortalama:97  Bugün 92 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:34.239.172.52