Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

SAĞLIK HİZMETLERİNDE İYİLEŞTİRME İSTİYORUZ.

Ayvalık’ta yaşadığım yıllarda hastalanınca İzmir ya da Balıkesir’e gidilirdi. Yirmi dokuz yıl sonra geri dönüş yaptığımda bunların değişmiş olduğunu düşünmüştüm. En yakın ilçe olan Edremit halkını sağlık konusunda aldığı hizmetlerden dolayı kıskanmadığımı söyleyemem.

Hizmetlerin gelişmesinde öncülük edip çalışan herkesi tebrik ediyorum. Neden Edremit’te oluyor da Ayvalık hep eksik kalıyor? Bu konuda ilgilileri düşünmeye davet ediyorum. Her branştan hekimleri var. Ayvalık devlet hastanesinde kardiyolog, göğüs hastalıkları uzmanı, dermatolog, beyin cerrahi uzmanı yok. İhtiyaç hissettiğimizde Edremit’e gitmek zorunda kalıyoruz. Manyetik rezonans için yine öyle. Ayvalık nüfusunun yaş ortalaması dikkate alınırsa kardiyoloğa ihtiyaçları olmayacağı söylenemez.

Emekli olmak için Ayvalık’a tayini basamak olarak kullanan değil gerçekten halka hizmet amaçlı gelecek hekimlere gereksinim duyuyoruz.

Randevu almak kolaylaştı ancak polikliniklerde hasta alımı daha erken olamaz mı? Kronik hastalıkları olup periyodik tahlil yaptıran hastalar için son muayenelerinde  tahlil istemleri için evrak verilse, hasta tekrar gelişinde direkt o evrakla laboratuvara giriş yapsa hasta açısından hem de hastane açısından işler daha seri olmaz mı? Böyle uygulamaları olan hastaneler var. Sorunların tespiti ve çözümünü yine o kurumun çalışanlarından bekliyoruz.

İnsana dönük hizmetlerin hiç birinde ihmal, görmezden gelme olamaz ancak sağlık hizmetlerinde hiç olmamalıdır. Hastaneye gidince güven duygusunu hissetmek çok önemlidir. Her türlü teknik donanımın ve iyileştirilmiş fiziki koşulların olduğu hastanede çalışmanın personelin de motivasyonunu arttıracığını düşünüyorum. Ayvalık Halkına ve işini seven sağlık çalışanlarına yakışır bir hastaneye kavuşmak için bekliyoruz. Kurumun ihtiyaçlarını en iyi bilecek yine o kurumun çalışanlarıdır. Hasta odaklı yaklaşımların amaçlanarak sağlık hizmetlerinde gelişimi görmek istiyoruz Ayvalık halkı adına bunun takipçisi olmaya ve gelişmeleri halka yansıtmaya hazırız. İlgililere duyurulur.

Hüsniye EDİZSOY

Ekim 2011, Sayı 26


Share
|


 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

26/05/2018 Gün Ortalama:184  Bugün 93 Ziyaret var  Sitede 2 kişi var  IP:54.224.91.58