Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

AYVALIK VE SPOR...

 

Şöyle durup baktığımızda yaşadığımız şehirde gerek tesis gerekse de başarı oranları ülke sporunun neresinde? Yapılan çalışmalar meyvesini verebiliyor mu? Bunca masraf edilen futbol isteneni verebiliyor mu? Ya da yeterli mi? Tesis yokluğuna çare olacak projeler yapılıyor mu? Mesela bir iki yıl sadece tesisleşmeye yatırım yapılsa gelecek yılları kurtarabilir miyiz? Gencliğimizi doğru yönlendirebilir miyiz? Oy uğruna futbol mu yoksa başka beklentileri karşılamak mı? Bu sorular uzar gider.

Öncelikle her yokluğa ve baskıya rağmen tesis yokluğuna rağmen başarılı olduğuna inandığım atletizmde Ayvalık üstünlüğü gerçeği var. Bir araya gelerek ve inançla çalışarak Türkiye rekorlarına sahip, dünya ve Avrupa’da yarışmış milliler ordusu oluşmasına ne demeli? İmkân yoksa evimize mi sığınacağız? Dışarı mı çıkmayacağız? Ya da her şeyi devletten mi bekleyeceğiz?

Ayvalık mahalli idareleri spor tesisi konusunda ne yaptı neler yapmayı düşünüyor? bu çok önemli. Mesela Kırlangıç Fabrikası çevresi spor tesisi olarak düşünülebilir. Mesela pazaryerinin koca alanın tam ortasına denk getirilerek kenarların atıl durumda kaması israftan başka bir şey değildir. Neden buralar değerlendirilmedi? Bu alanlar halkın ve sporcuların faydalanacağı alana çevrilemez miydi? Mesela Başbakanlık Ayvalık’a spor tesisi yapacağız yer gösterin diye geldiğinde Ayvalık’ta spor tesisi için yer yok demek siyasi karar değil de nedir? Kazanan Ayvalık olacakken kaybedenin siyasi düşünce olacağı mı düşünüldü? Bu gerçeği tüm halkımız bilmelidir.

Ayvalık spor tesisleşmesi bakımından Türkiye’nin en geri kalmış yeridir diyorum. Bir yüzme havuzu, koşu alanı, basket sahası v.b. yeri bile yok. Atletizm yapan gençler Cunda yolunda araçlar arasında adeta akrobasi yaparak antrenman yapmaktadırlar. Başarı bu yokluğa rağmen mücadele azminde yatmaktadır. Hele bu alanda Türkiye’yi kaplayan başarılar azımsanmayacak boyuttadır. Sayısız kupa ve madalya ile Ayvalık’ı temsil etmek öyle kolay değildir. Bazı saygın kurum ve kişilerin destekleri her türlü takdirin üzerindedir. Tüm bunları yaparken gelirin de 2300 TL gibi bir para olduğunu düşünürsek bunun parayla yapılamayacağını da görmüş olmak gerek.

 

Sistem çok önemli. Gençleri bir araya getirerek imkan verip rekabet ortamını, paylaşımı oluşturmak gerekir. Kurduğumuz Ayvalık Atletizm Spor Kulübü bu gün tüm Türkiye’de söz sahibi olmuş aldığı başarılarla da ülke gündemine oturmuştur. Altı tane rekor,11 tane sporcunun milli takımda  yarışması, dört antrenörün de milli formayı giymesi. Umarım birilerinin ciddiyet bakımından da dikkatini çekmiştir.

Her güzelliği yaşamadan önce emek vermek, çalışmak ve inanmak gerekir. Biz sonuna kadarda inançlıyız, azimliyiz. Tüm Ayvalık’ı da atletizme davet ediyoruz. Yerimiz olmasa da başaracak yüreğimiz var. Yürekli gençleri de bekliyoruz. Saygılarımızla.

Sebahattin TATAR

Ayvalık Atletizm Spor Kulübü Başkanı

Ekim 2011, Sayı 26


Share
|


 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

27/05/2018 Gün Ortalama:185  Bugün 90 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.80.97.221