Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

2 NCİ AYVALIK GENÇLİK TİYATRO ŞENLİĞİ

Ayvalık Sanat Derneği (ASD) ve Ayvalık Kültür ve Sanat Derneği (AYKÜSAD) öncülüğünde düzenlenen, Türkiye’nin birçok bölgesinden nitelikli tiyatro çalışmaları yapan ve şenliğe katılmak isteyen tüm toplukları Ayvalık’ta bir araya getiren 2 nci Ayvalık Gençlik ve Tiyatro Şenliği unutulmaz bir finalle sona erdi.

Eskişehir, İstanbul, İzmir, Bursa, Marmaris, Aydın ve Burhaniye’den 14 tiyatro topluluğunun katıldığı şenlikte ücretsiz olarak sergilenen oyunları dört gün boyunca yaklaşık 4 bin kişi izledi.

Final gecesinde konuşan Ayvalık Sanat Derneği’nin kurucularından Yavuz İmsel, Ayvalık Belediyesi’nin katkılarıyla, Ayvalık Kültür ve Sanat Derneği ile ortaklaşa düzenledikleri şenliğe ilgi gösterip destek veren herkese teşekkür ederek, gelecek yıl şenliği uluslar arası düzeye taşıyacaklarını söyledi.

Ayvalık Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Ayşe Akman yaptığı konuşmasında, Ayvalık Sanat Derneği ile birlikte düzenledikleri 2. Gençlik ve Tiyatro Şenliği’nin, Tiyatro As oyuncularının sergiledikleri oyunla sona ermesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “4 gün süren şenliğimizde toplam 14 tiyatro ekibiyle bu güzel çalışmamızı tamamladık. ASD ve AYKÜSAD bünyesindekilerde dâhil, şenliğin düzenlenmesinde adı geçen ,geçmeyen herkese ve sponsorlarımıza teşekkür ediyorum” dedi

Ayvalık Sanat Derneği Başkanı Sadi Mastar ise, 4 gün, 4 sahne sloganıyla devam eden şenliklerinin, gelecek yıl düzenlenecek 3. sünün büyük sürprizlerle dolu olduğunu müjdeledi. Mastar, gelecek yıl uluslar arası düzeye getirmeyi amaçladıkları 3. Ayvalık Gençlik ve Tiyatro Şenliğinde yeniden buluşmayı diledi.

Haziran 2011, Sayı 25 


Share
 
 
 
 
  

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

24/06/2018 Gün Ortalama:183  Bugün 83 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.81.112.7