Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

HOPA'DAKİ OLAYLAR PROTESTO EDİLDİ

Başbakan Erdoğan'ın Artvin Hopa Meydanı’nda yapacağı miting öncesinde HES’leri protesto etmek için ’Su haktır, satılamaz’ pankartı açan emekli öğretmen ve Eğitim Sen eski üyesi 54 yaşındaki Metin Lokumcu’nun, polisin kullandığı yoğun biber gazının etkisiyle kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmesi, AKP Ayvalık ilçe binası önünde protesto edildi.

KESK’e bağlı sendikalar, Ayvalık Demokrasi Platformu, Halkevleri ile birlikte, ÖDP, EMEP, TKP, BDP ve DSP gibi siyasi parti temsilciliklerinin katıldığı basın açıklamasını, grup adına Eğitim Sen yöneticilerinden Halis Çalık yaptı.

Halis Çalık, Metin öğretmenin, AKP’nin doğayı talan eden politikalarına karşı, yaşam alanını savunmak istediğini belirtti. Cinayetin hesabını mutlaka soracaklarını vurgulayan  Çalık özetle şunları söyledi; Kendisinden başka hiçbir kimliğe, ideolojiye yaşama hakkı tanımak istemeyenler ise Metin Lokumcu’yu gazlara boğarak, onun ölümüne yol açmıştır. AKP, polisin şiddetini pekiştirmek için elinden gelen her şeyi yaparak, bu cinayetin siyasal sorumluluğunu çoktan üzerine almıştır. Öncelikle öğretmenimiz Metin Lokumcu’nun ailesine başsağlığı diliyor ve sorumlularının bulunması için her adımı atacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz. “

Basın açıklaması sırasında, “ Katiller Halka Hesap Verecek”, “ Faşizme Karşı Omuz Omuza”, “ Gün gelecek Devran Dönecek. AKP Halka Hesap Verecek” sloganları atıldı.

Haziran 2011, Sayı 25 

 Share
 
 
 
 
  

  

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

24/06/2018 Gün Ortalama:183  Bugün 59 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.166.233.99