Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

EĞİTİMDE AYIN GÜNCESİ

PYBS HATA VE YANLIŞLAR: Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı 30 Nisan’da yapıldı. Karaman Ermenek Anadolu Lisesi’nde 5. Sınıf yerine 6. Sınıf soru kitapçığı dağıtıldı. Anadolu Öğretmen Lisesinde ise hatalı kitapçıklar verildiğinden sınav geç başlatıldı. Eğitim gittikçe ticarileştiriliyor. Yetkililer özel okul açılış ve davetlerine gidiyorlar. Eğitim sistemimiz sınav boyunduruğundan kurtarılmalıdır.

TİYATRO ŞENLİĞİ YAPIDI: Ayvalık için çok iyi bir çaba. Ülkenin birçok yerinden tiyatro toplulukları geldi. Dört bin dolayında seyirci ile buluştu. Ama okullarımızdan katılım düşüktü. Her okuldan yirmişer öğrenci istendi. Çoğu okuldan öğrenci ve yetkililer gelmedi. Ayağa gelen bu hizmet eğitim cephesinden iyi değerlendirilemedi diye düşünüyoruz. Gösterimlerin ücretsiz olması büyük bir avantajdı.

BAZ İSTASYONLARI OKUL YAKINLARINDAN KALDIRILIYOR: Personel Genel Müdürlüğünün yazısına göre okullara ve yakınlarına GSM operatörü baz istasyonları kaldırılmakta olduğu belirtildi. Genel Müdür Necmettin YALÇIN imzası ile yayınlanan belge yüreklere su serpti.

EĞİTİM ÇALIŞANLARI MAAŞLARINI GEÇ ALDI: Ayvalık’ta eğitim çalışanları; maaş ve ücretlerinden dolayı, Garanti Bankasına geçtiklerinden mağdur oldular. 15 Mayıs’ta bankaya giden eğitim çalışanları elleri boş döndü. 700dolayında personel gecikmeli maaş aldı.  Maaşlarını bir gün geç almak sorunda kaldılar. Ek hesaplardan para çekenler (vb.) faiz yükü ile karşı karşıya kaldılar. Olumsuzluk Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden kaynaklandığı belirlendi. Bu konuda Ayvalık Eğitim Sen Temsilciliği maaşların geç ödenmesinden dolayı yasal işlemlere girişti, Valiliğe dilekçe verildi.

ÖSYM ÇALIŞANLARI TEKNİK TAKİBE TAKILDI: KPSS soruşturmasında on iki kişinin yeri değiştirildi. Bunlardan bir kişi de açığa alındı tespit edildi. Şifre iddiaları hala güncelliğini koruyor. Birimde kapsamlı değişiklikler düşünülüyor. Çünkü her sınavda sıkıntılar ortaya çıkıyor. Görevlendirme yoluyla çalışan on kişiye işten el çektirildi.

EĞİTİM SEN’DE YÖNETİM DEĞİŞTİ:13-14-15 Mayıs tarihlerinde EĞİTİM SEN’in 8. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Mevcut yönetimde değişmeler oldu. Mehmet Bozgeyik, Ünsal Yıldız ve Mustafa Ecevit yerlerini korurken Abdullah Karahan, Sakine Esen Yılmaz Tuğrul Culfa, Betül Korkut yeni yönetim kurulunu oluşturdular. Üyeleri oldular.

TAYİN DÖNEMİ BAŞLIYOR: 2011–2012 Yer değiştirme başvuruları başlıyor. İl içi başvuru kılavuzu ve takvimi yayınlandı. 15 Eylül itibariyle İki yılını dolduran öğretmenler tayin isteyebilecekler.

EĞİTİM SEN YETKİYİ KAYBETTİ: Ayvalık’ta163 üyeli TÜRK EĞİTİM SEN, 159 üyeli EĞİTİM SEN'den yetkiyi aldı. Yıllardır Ayvalık’ta eğitim alanında yetkili sendika EĞİTİM SEN’di.

DEPREMDE OKULLAR ZARAR GÖRDÜ: Kütahya - Simav ana merkez olmak üzere 19 Mayıs ta deprem oldu. Simav Halk Eğitim Merkezi ve Simav Kız Meslek Lisesi başta olmak üzeri kamu binaları depremden zarar gördü. Kız Meslek Lisesi’nin çatısı çöktü ve duvarda yarıklar meydana geldi. 5,9 büyüklüğündeki depremde ölen üç kişiden biri Simav Teknik Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar bölümü son sınıf öğrencisi Hüseyin Oran’ın ailesine başsağlığı diliyoruz.

DÖRT YOL AĞZINDA SERGİ: Fotoğraf ve resim sergisi Fevzi Paşa Mahallesinde açıldı. Cumhuriyet Caddesi panayır havasına döndü. Ayvalık Anadolu Lisesi’nin çalışmaları şahane. Yıl boyunca yaptıkları çalışmalarını sundular. Yöneticilerin katılmaması büyük üzüntü yarattı.

ŞAFAK BAY’I KAYBETTİK: Yüz binlerce işsiz öğretmenin simge ismi, Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu (AYÖP) kurucusu Şafak Bay’ı kaybettik…

Hastalığına rağmen sadece kendisi için değil, yüz binlerce ataması yapılmayan öğretmenin kadrolu atanması için mücadele eden Şafak Bay, bir süredir Ankara GATA’da kemik kanseri tedavisi görüyordu. Papalina Gazetesi olarak ailesi, yakınları ve meslektaşlarına baş sağlığı diliyoruz.

Haziran 2011, Sayı 25Share
 
 
 
 
  
 
 


 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

24/06/2018 Gün Ortalama:183  Bugün 62 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.166.233.99