Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

YÖNETMENLİKLERİ ÇİĞNEMEYİN, HUKUKSUZLUK YAPMAYIN

Eğitim-Sen Ayvalık Temsilciliği, üyeleri Lale Kavasoğlu’na hakkı olan sınıfın verilmemesini protesto ederek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı.

Eğitim Sen temsilcisi Edibe Keleş tarafından okunan basın açıklamasında; il içi isteğe bağlı atama döneminde tayin hakkını kullanan sınıf öğretmeni Lale KAVASOĞLU’nun 26.08.2010  tarihinde Ayvalık Atatürk İlköğretim Okulu’nda göreve başladığı halde kendisine sınıf verilmediği, boş olan sınıfın norm kadro fazlası ve hizmet puanı daha az olan başka bir öğretmene verildiği listelerde ismi hiçbir şekilde geçmeyen başka bir öğretmenin de atamasının yapılarak, Eylül ayı içerisinde açılan ek sınıfta göreve başlatıldığı belirtildi.

Keyfi uygulamalara devam edilerek, yönetmeliklerin bir kez daha çiğnendiğini söyleyen Keleş;”Yapılan hukuksuzlukların  giderilerek, hak ettiği sınıf kendisine verilmesi gerekirken, üyemiz başka bir okula görevlendirilmiştir. Çocuklarımızın eğitim gördüğü kurumları yöneten ilçe milli eğitim müdürünün ve adı geçen okul müdürünün, kurumlarını, hangi anlayışla ve hangi eğitim felsefesine uygun olarak  yönettikleri konusunda ciddi şüpheler oluşmuş; idarecilerin, kayırmacı bir yaklaşımla, çalışanların tümüne karşı aynı mesafede durmaları ilkesi zedelenmiş, adalet ve güven duygusu sarsılmıştır. Eğitim-Sen olarak, bizler, yönetmelikler doğru uygulanana kadar bu uygulamaların takipçisi olacağız" dedi.

Haziran 2011, Sayı 25 Share
 
 
 
 
  

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

19/06/2018 Gün Ortalama:182  Bugün 22 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.166.141.12