Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ

5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle Ayvalık’ta farklı etkinlikler yapıldı.

Gazeteci, Çevre dostu Ceynur Kargözoğlu anısına Ayvalık Belediyesi’nce Cunda Adası yolu üzeri Duba Plajı karşısında yapılan Parkın açılışı 6 Haziran pazartesi günü gerçekleştirildi. Ayvalık Kaymakamı Nihat Nalbant ve Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen’in yanı sıra Balıkesir İl Çevre Müdürü Emine Tamer de açılışta hazır bulundu.

Çevre Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Nuray Özer bir konuşma yaparak, "Çevre Derneği’nin Ceynur Karagözoğlu’nun ölümünden bu yana arzusu buydu. Ceynur bey adına bir şeyler yapabilmek. Belediye Başkanımız burayı uygun gördü. O bunu haketti o çınar gibi bir insandı buraya dikilen çınarlarla büyüyüp onun evlatları olacak. Ve her zaman olduğu gibi onun gölgesinde olacağız." dedi.

15 Eylül İlköğretim Okulu’nun çevreye yönelik çalışmaları, Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinlikle Ayvalıklılarla paylaşıldı.

Öğretmen Gülgün Akarsu tarafından hazırlanan, ana sınıfı öğrencilerinin rol aldığı ‘Sarı yumak’ adlı oyunda, bir yavru tavşanın doğanın nasıl katledildiğinin farkına varması anlatıldı. Minikler, oyundaki başarılı performansıyla büyük alkış topladı. İngilizce öğretmeni Berna Aydın yönetimindeki Yavru Tema Grubu öğrencileri, naylon poşetler, cdler, bulaşık süngerleri, gazete kâğıtları kullanarak tasarladıkları elbiseleriyle defile yaptılar. Teknoloji Tasarım dersi Öğretmeni Aytül Küçükparmaksız yönetiminde, Balıkesir’de il birinciliği kazanan Uygulamalı Çevre Eğitimi Proje grubu öğrencileri, atık plastikler kullanarak yaptıkları avize, meyve sepeti, kapı süsü gibi eşyalar ile yaka iğneleri, taç gibi aksesuarları sergilediler.

İstiklal İlköğretim Okulu çevre projesi okul bahçesinde düzenlenen etkinlikle tanıtıldı. Öğretmenleri Semra Paylan ve Çöp madam Tara Hopkins yönetiminde yıl boyunca atık malzeme toplayan, boyama kitabı hazırlayan 4-A sınıfı öğrencileri, kendi yazdıkları oyunları sergilediler. “Tasarruflu Peri- Karbon Canavar” adlı oyunda, çevre düşmanı karbona karşı neler yapılabileceği ve çevre korumanın önemi vurgulandı.

Büyük ilgi gören etkinlikler, “Atıklar Çöp Değildir” sözünü büyüklere hatırlatmış oldu.

Haziran 2011, Sayı 25 


Share
 
 
 
 
  

 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

24/06/2018 Gün Ortalama:183  Bugün 62 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.166.233.99