Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

BELEDİYE MECLİSİMİZDEN

Hasan Bülent Türközen başkanlığında Belediye Meclisi toplandı. Toplantı, Belediye Meclis üyesi Hakan Ediz’in mazeretinden dolayı katılamadığından15 belediye meclisi üyesiyle yapıldı.

 Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen Ayvalık Şehirlerarası terminal ihalesinin sonuçlandığı duyurdu. İhaleye tek firma olarak giren merkezi İstanbul Maltepe’de olan MDSF İnş. Tur. Tic. Ltd. Şti. temsilcisi, belediyenin belirlediği keşif bedeli olan 3.827.00TL ile sözleşme gereği 8 ayda bitirmek şartı ile ihaleyi aldıklarını fakat şirket olarak 5,5 ayda açılış kurdelesinin kesileceğini belirtti. Ayvalık Belediye bütçesinden hiçbir gider olmadan 15 yıllığına, her yıl 36.000 TL kira bedeli ödenerek terminali yaklaşık 3.200.000TL’ ye mal ederek hizmete açılacağını söyledi.

Belediye Meclis üyesi Sema Ünver’in norm kadro fazlası personelle ilgili sorusu üzerine Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen, çalışmalarının 1 Ağustos tarihine ertelendiğini söyledi.

Daha sonra gündemin birinci maddesi olan 2010 yılı kesin ve idari hesap cetvelinin okunmasına geçildi. Tahmini bütçe 39.545.000TL iken kesin hesap cetvelinde gerçekleşen gelir, 30 milyon 703 bin lira ile %77. 64’lük gerçekleştiği,2009 yılına oranla  %23 lük artış söz konusu olduğu, Özel Kalem Müdürlüğü, Ulaşım Hizmetleri, Yazı İşleri Müdürlüğü, Hukuk İşleri Müdürlüğü, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Mali Hizmetler Müdürlüğü, Çevre Koruma Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Mali Hizmetler Müdürlüğü, İmar ve Planlama Müdürlüğü, Temizlik İşleri müdürlüğü, Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü, Zabıta İşleri Müdürlüğü idari hesap cetvelinde toplam rakam 34 milyon 684 bin lira civarında olurken, yüzde 87,69 oranında gerçekleştiği, 1 sene önceki rakama göre % 22.44’lük bir artış yaşandığı kaydedildi. Kesin ve idari hesabın gerektiği takdirde iki ay içerisinde Sayıştay incelemesi için Ankara’ya gönderilmek üzere hazırlandığı belirtildi ve bütçe üç ret oyuna karşın 12 oy ile kabul edildi.

Meclis Tarife komisyonundan gelen konulardan biri de ERA Reklam Hizmetleri Sanayi Tic. A.AŞ’nin 5 yıllık protokol teklifiydi. Teklif aynen kabul edilirken  377 bin 500 lira olan bedelin 400 bin liraya yükseltilmesine, ödemelerin 5 taksite bölünmesi değiştirilerek iki taksitte ilk taksitin 10 Ağustosta alınmasına ve mevcut billboardların yenilenmesine karar verildi.

İmar komisyonundan gelen konular arasında ise, Ayvalık Lisesi arkasında bulunan mülkiyeti Maliye’ye ait, MEB Orta Öğretim Müdürlüğüne tahsisli alanda 3 katlı iki ayrı eğitim tesisi yapımı plan tadilatı teklifi, yükseklik önerilmesi nedeniyle kabul edilmedi.

İçme suyu temini için iller bankasından kredi alınmasıyla ilgili diğer konulara geçildi. İçme suyu hatlarında yapılması düşünülen çalışma için Altınova’dan Kazan Sitesine kadar olan mesafede kullanılmak üzere 2 km’lik ve 355’lik poliüretan boru almak istediklerini kaydeden Başkan Türközen, İller Bankasından 60 ay vadeli 650 bin liralık kredi alınması için yetki istedi. 355’lik poliüretan boru ile hatları yenilemek istediklerini belirten Başkan Türközen’e MHP’li Belediye Meclis üyesi Serkan Gülören, “Su boruları yenilenmeli; boru parçaları, metal parçacıkları çeşmeye geldiği için şehir içi içme suyu borularının mutlaka değişmesi gerekir.” dedi.

Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen’in ikinci kredi talebi ise asfalt malzemesi alımı için oldu. Asfalt malzemesi alımı için 500 bin liralık ve içme suyu ile ilgili boru alımı için 650 bin liralık kredilerin, İller Bankasından karşılanması kabul edildi.

MHP’li Belediye Meclis üyesi Sema Ünver, gündem maddelerin belediye meclis üyelerine son dakikada değil önceden bildirilmesi istedi. Tenekeciler Sokağı arasında yapılan çalışmanın ve sahilde devam eden çalışmaların ne zaman biteceği, sivrisinekle ilgili mücadele, Ayvalık çöplüğünde yeni düzenleme yapılıp yapılmayacağı konularıyla ilgili soruları sordu. Sema Ünver, sivrisinek mücadelesinin hassasiyetle yürütülmesi gerektiğini belirterek “ Belediye olarak gereken önem verilmiyor, zamanında etkin mücadele gerek.”dedi.

Halil COŞKUN

Haziran 2011, Sayı 25 


Share
 
 
 
 
  

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

22/06/2018 Gün Ortalama:182  Bugün 78 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.158.15.97