Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

TİYATRO ŞENLİĞİ BAŞLADI

İlki geçen yıl gerçekleştirilen Ayvalık Gençlik Tiyatro Şenliği'nin ikincisi bu yıl 27–30 Nisan 2011 tarihleri arasında Ayvalık Sanat Derneği (ASD) ve Ayvalık Kültür Sanat Derneği (AYKÜSAD)'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Amatör, profesyonel, üniversite ve lise tiyatrolarının seçkin örneklerini Ayvalık’ta buluşturarak, atölye çalışmaları, deneysel tiyatro anlayışları ve her yerde tiyatro kavramını da vurgulamak için farklı yaratım ve özgün eserlerin katılmasını hedefleyen şenlik komitesi, oyunların tamamının ücretsiz olacağını açıkladı. Kültürel yönü de ağır basacak şenlikte oynanan oyunlar üzerine söyleşilerde olacak. Oyunculuk, güncel tiyatro konuları ve üsluplarının da konu edileceği söyleşilere halkın katılımı sağlanacak ve kültürel anlamda paylaşım hedeflenecek.

Sosyal bir sorumlulukla yola çıktıklarını, Ayvalık halkından ve sanatseverlerden yoğun destek aldıklarını ve bundan da mutluluk duyduğunu aktaran Festival Koordinatörü H.Sadi MASTAR, tüm sanatseverleri şenliğe davet etti.

Ayvalık Sanat Fabrikası’nda 26 Nisan 2011 günü saat 18.30'da verilecek bir kokteyl ile başlatılacak olan şenlik, katılımcı tiyatro gruplarının 27 Nisan günü Ayvalık Tansas önünden Cumhuriyet Alanı'na kadar yapacakları yürüyüş ile devam edecek.

Ataşehir Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi, Burhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosu, Marmaris 75. Yıl Kız Teknik Lisesi, Ayvalık Tek. Ve End. Meslek Lisesi, Bozdoğan Meslek Yüksek Okulu, Yeryüzü Sahnesi, ATAL Tiyatro Topluluğu, Nilüfer Belediyesi Yerel Gündem 21, Kadir Has Üniversitesi, Adnan Menderes Üni. Tıp Fakültesi ve Eskişehir Savaş Kubaş Anadolu Lisesi'nin sergileyecekleri tiyatro oyunlarının yanı sıra çocuk oyunu, halk oyunları ve atölye çalışmalarına da yer verilecek. 

NİSAN 2011, SAYI 24

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

24/06/2018 Gün Ortalama:183  Bugün 62 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.166.233.99