Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

EĞİTİMDE AYIN GÜNCESİ

ÖĞRENCİLERE BELEDİYE OTOBÜSLERİ BEDAVA: Dikili Belediye Başkanlığı öğrencilere belediye otobüslerini ücretsiz yararlandırıyor. Suyun da10 (on ) tan olan miktarını 13 (on üç ) tana çıkarıldı. Tüm belediyelere duyurulur.

YGS ‘DE BÜYÜK HAKSIZLIK: YGS ‘nin şifresi çözüldü. YGS konusunda emirler savrulması hiç hoş değil. Şifre şaibesine insanlarımızın büyük çoğunluğu tepki gösteriyor. Gençlerimizin marjinal gösterilmesinde büyüklerimiz (!) geç kalmadılar. Bu konuda fırsatçı yaklaşımlar var. Şiddet baskı politikalarını reddediyoruz.

MEB 10 BİN ATAMA İZNİ ÇIKTI: Önümüzdeki günlerde işsiz öğretmenler için sevindirici bir haber duyuldu. Milli Eğitim Bakanlığı 10 bin öğretmenin göreve başlaması için Maliye Bakanlığından onay aldı. Seçim öncesi 30 bin öğretmen atanması yapılacağı açıklandı.

MAAŞ VE ÜCRET SÖZLEŞMESİ YENİLENİYOR: Ayvalık'ta eğitim çalışanların maaş ve ücretleri almak için yeni banka seçiliyor. Daha önce İş Bankası ile yapılan anlaşmanın süresi dolmak üzere. Ayvalık'ta 700 (Yedi yüz ) dolayında eğitim çalışanı bulunuyor. Bu arada yedi bankaya anlaşmalarından dolayı çeşitli para cezaları verildi. Bazı bankalar bu konuda mahkemeye karşı dava açacaklarını belirttiler.

MESLEK LİSELERİ ÖZELLEŞTİRİLMELİYMİŞ(!): Koç Holding Başkanı Mustafa Koç özelleştirmelerin daha iyi olacağını belirtti. Gerçekleştirdikleri proje kapsamında yaklaşık beş yıl içinde öğrenci sayısında % 68 lik bir artış olduğunu belirtti. Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu Meslek Liselerinin özelleştirileceği belirtti.

ATLETLERİMİZ BÜYÜK BAŞARI GÖSTERDİ: Atletizm Federasyonuna Ayvalık'tan altı atlet seçildi. Diyarbakır'da yapılan yarışmalarda sekiz madalya İlçemize getirildi. Başarılı olanların çoğu eğitimin içinde olan öğrenciler. Dört kategoride yarışmalar yapıldı. Sporcularımız Balıkesir ilini temsil ettiler.

İTHAL ÖĞRETMENLER GELİYOR: Öğretmen açığı yıllardır kangren durumda. Ataması yapılmayan 350 bin öretmen var. Gün geçtikçe de bu sayı artmaktadır."İthal öğretmen" sözü açığı gidermekte ne kadar "ciddi" yaklaşıldığını gösteriyor. Şaşırtan bir karara daha imza atılıyor. Toplam 40 bin yabancı öğretmen alınmasını planlıyorlar. Özel okullardaki yapıya özenilmektedir. Bu uygulama ile İngilizce öğrenilmesi olası değildir. Binlerce işiz İngilizce öğretmen sayısı artacaktır. Bu hizmet kimler içindir. Bu durum ateşle oynamaktır.

BEYAZ BAYRAKLI OKULLAR ARTIYOR: Ayvalık'ta beyaz bayraklı okullar çoğalıyor. Bunlar arasında İstiklal İlköğretim okulları da var.

AÇIK İLKÖĞRETİM VE AÇIK LİSE KAYITLARI BAŞLADI: Köyler hariç her okulda artık kayıtlar yapılıyor. Ayvalık okullarında kayıtlar alınıyor. Öğrenciler en yakın okullarda Açık İlköğretim kayıtlarını tazelettirebiliyorlar.

TRAFİK KURALLARI ÖĞRETİLDİ: İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde Hacivat-Karagöz oyunu ile trafik kuralları öğretildi. Her okuldan öğrenciler etkinliğe katıldı. Öğrenciler öğrenerek keyifli zaman geçirdiler.

HALICILIK KURSUAÇILDI: Ayvalık Yeniköy'de 22 kursiyer halı dokuyor. Belgelerini aldılar. İş Kur projesi olumlu sonuçlar verdi. Halılar Turizm Haftası'nda Talat Paşa Bulvarında sergilendi. Boş zamanlar değerlendirildi.

EĞİTİM SEN ÇOCUK ŞENLİĞİ DÜZENLEDİ: Geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda şenlik vardı. 24 Nisan 2011 de Ayvalık Cumhuriyet Meydanında saat 14.00 de buluşan çocuklar yine neşelendiler. Şarkılar söylediler. Barışın resmini yaptılar. Çocuklar çok daha güzel bir dünya hak ediyorlar. Gelecekte değil, hemen bugün.  

NİSAN 2011, SAYI 24 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

24/06/2018 Gün Ortalama:183  Bugün 62 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.166.233.99