Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

BELEDİYE MECLİSİMİZDEN

Ayvalık Belediyesi Meclisi, 6 Nisan 2011 tarihinde, saat 14.00’te belediye toplantı salonunda 16 meclis üyesinin katılımıyla yapıldı. Saygı duruşundan sonra 2010 Bütçe Denetim Kurulu Raporu, Belediye Denetim Kurulu Başkanı İ.Fatih Akyürek tarafından okundu. Daha sonra Faaliyet Raporlarının ayrı birimlerce okunmasına geçildi.

Faaliyet raporlarının okunmasının ardından MHP’li Meclis Üyesi Sema Ünver (MHP Grup Sözcüsü) TANSA Mağazasının zarar etmesinin nedenini sordu. TANSA Mağazasına bağlı çay bahçeleri ve halı sahanın geçen yıllarda da zarar ettiğini artık bu birimlerin kar ettirilmesi gerekliliği söyledi. Kendisine, TANSA’nın zarar etmediği, belediye giderlerinin birçok kaleminin TANSA’dan gösterildiği, bu nedenle zararmış gibi göründüğü ancak kara geçtiği açıklandı.

Burada bizi üzen; MHP Belediye Meclis Üyelerinin, Belediyenin hizmet kurumlarını kar amaçlı şirket gibi görmeleridir. Oysa Belediyeler hizmet kurumudur ve kar kaygısı taşımaz. Aslında tüm kamu hizmetlerinin ücretsiz olmasını savunmalarını beklerdik.

Faaliyet raporunun okunmasının ardından 11 oy kabul 4 oy red verilerek oy çokluğu ile kabul edildi. Belediye Meclis Başkan Vekilliğine İ. Fatih Ayyürek ve 2. Başkan vekilliği görevine de Serdar Demirezer oy birliği ile getirildi. Hazırlanmış oy pusuların dağıtılmasının ardından gizli oy açık tasnif sonucunda yapılan seçimlerde;

Meclis Divan Kâtipliklerine asil üyeliğe Ayşe Aynur Sokol, Cem Dede, yedek üyeliğe Hatice Arga ve Serdar Demirezer;  Belediye Encümen Üyeliklerine Ahmet Yararbaş ve Cem Dede;  Belediyenin Meclis Plan ve Bütçe Komisyonuna İ.Fatih Ayyürek, Kenan Cankat, Serdar Demirezer, Hakan Ediz ve Sema Ünver; Meclis İmar Komisyonu’na da Arif Tünek, Hatice Arga ve Serkan Gülsever getirildi. Belediye Sağlık Komisyonu’na Ayşe Aynur Sokol, Ahmet Yararbaş ve Serkan Gülsever; Hukuk Komisyonu da İbrahim Fatih Ayyürek, Kenan Cankat ve Halil Olut; Belediye Tarife Komisyonuna da Cem Dede, Yusuf Bilir ve Mehmet Başbuğ oy birliği ile seçildi.

Meclis İmar Komisyonu ve İmar Dairesinden gelen konularındaki oylamaların ardından Belediye Başkanı Türközen, Ayvalık Limanı ve Gümrük Binasının 49 yıllığına irtifak hakkının alındığını belirtti. Liman sorununun çözümlenmesi ve irtifak hakkın alınması ilgili geriye dönük olarak 3 yıllık ve artı 2011 yılı olmak üzere 4 yıllık (yıllığı 89 Bin liradan) toplam 356 bin lira ve bunun yanı sıra liman gelirleri üzerinden yüzde 15 payın ödenmesi ile ilgili iller bankasından teminat alınarak 400 bin TL’nin bir bankadan çekilerek bu paranın 34 aylık (Belediye Başkanlığı seçimine kadar kalan süre) taksitlerle ödenmesi için Belediye başkanı Hasan Bülent Türközen’e yetki verildi. 

Halil COŞKUN 

NiSAN 2011, SAYI: 24 

 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

24/06/2018 Gün Ortalama:183  Bugün 84 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.81.112.7