Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

PAPALİNA GAZETESİ 2 YAŞINDA

Gazetemizin ikinci kuruluş yıldönümü Karagöz Sanat Evi’nde düzenlenen bir kokteyl ile kutlandı.

ADD, ASD, AYKÜSAD, Ayvalık Atletizm Spor Kulübü, Ayvalık Satranç Spor Kulübü,   Birlik Ortepedik Engelliler Derneği, ÇYDD, Kızılay Derneği, TEMA, Verem Savaş Derneği üyeleri, Eğitim Sen, Sağlık Emekçileri ve Büro Emekçileri Sendikaları temsilcileri, CHP Kadın Kolları Yöneticileri, Tarlakuşu Organik Stüdyo işletmecileri,  Hamdibey Mahalle Muhtarı Öznur Kavalalı ve birçok Papalina dostu arkadaşımız yanımızdaydı.

Papalina Dergisi adına konuşan Ayvalık Halkevi Başkanı Havva Taylan, Papalina dostlarıyla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Biz biliyoruz ki hepimizin en önemli ortak paydalarından biri Ayvalık sevdalısı oluşumuzdur. Papalina Gazetemizi yayın hayatına başlatma nedenlerimizden biri de bu sevdadır” diye konuştu.

Söyleyecekleri olup da söyleyemeyenlerin, bağırıp da sesini duyuramayanların, çığlıkları kendi duvarlarını aşamayanların sesi soluğu olmak şiarıyla yola çıktıklarını belirten Taylan,”Çıktığımız bu yolda, iki yıldır elimizden geldiğince; dilimiz döndüğünce Ayvalık’ın sorunlarını dillendirmeye, çevre ve emek cephesinde farklı bir ses olmaya gayret ettik. Çıkışımız bir karşı duruştu. Denizimizin, sularımızın ve çevrenin kirletildiği, toprak yoğunluğunun azaltılıp binaların çoğaldığı, işsizliğin her gün arttığı, küresel saldırılarla emekçinin boğulduğu, yoksulluğun hızla tırmandığı, ırkçı-şoven yaklaşımların, dini baskıların arttığı günümüzde karşı duruşumuzu devam ettirmeye çalışıyoruz. Buradan bize bağışları, yazıları ve manevi destekleri ile yanımızda olan tüm dostlara, ikinci yaşımızı bizimle birlikte kutlayan siz güzel insanlara teşekkür ediyoruz” dedi.

Taylan, ayrıca ikinci kuruluş yıldönümünü çiçekleri ile onurlandıran Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen ile Mimarlar Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Birlik Ortopedik Engelliler Derneği, Verem Savaş Derneği, Bil-Fem Dershanesi ve düzenledikleri organizasyonda kendilerine kucak açan Karagöz Sanat Evi yetkililerine de teşekkür etti.

Şubat 2011, Sayı: 23

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

22/06/2018 Gün Ortalama:182  Bugün 92 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.92.153.90