Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

AYVALIK SANAT MERKEZİNE KAVUŞUYOR...

Ayvalık Sanat Derneği, Ayvalık'ta uzun yıllardır eksikliği hissedilen bir projeyi gerçekleştirmek için ilk adımı atarak, Ayvalık içinde depo olarak kullanılmakta olan tarihi bir binayı 10 yıllığına kiraladı ve burayı ‘Ayvalık Sanat Merkezi’ haline dönüştürmek için çalışmalara başladı.

27–30 Nisan 2011 tarihinde gerçekleştirecek olan 2. Ayvalık Gençlik Tiyatro Şenliği’ne kadar Ayvalık Sanat Merkezini açmak istediklerini belirten dernek yöneticileri, bu merkezin Ayvalık ve Körfez için nezih ve çok amaçlı, birçok sanatsal aktivasyonu içeren bir mekân olarak düşünüldüğünü söyledi. İçerisinde tiyatro gösterileri (Devlet Tiyatroları dâhil) çeşitli müzik grupları, koro, film gösterileri, şiir dinletileri, folklor ekibi, konferans, konser, kurslar (Tiyatro, Müzik, Halk Oyunu, Dans ve diğer kurslar) gibi etkinliklere yer verileceğini,  bunların yanı sıra tüm derneklerin ve diğer toplantıların da yapılacağı bir yer olacağını, kafeterya bölümünde ise kütüphane, satranç, günlük gazete ve birçok derginin yanı sıra yerel ürünlerimizi tanıtan kısa süreli stantlar, resim sergileri ve benzeri etkinlikleri barındıracağını belirtti.

Ayrıca, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na yaptığı başvuru sonucu, Tiyatrocu Yavuz İmsel’in yönettiği ‘Jeanne D'arc'ın Öteki Ölümü’ adlı oyunu ile Bakanlıktan maddi katkı alan Ayvalık Sanat Derneği, ilk turnesini Bolu’ya gerçekleştirdi. 07–08 Ocak tarihleri arasında Bolu İzzet Baysal Üniversite öğrencileri için sahnelediği oyununu, yaklaşık 450 kişi izledi.

ASD, bu proje kapsamında Ayvalık’ın yanı sıra Türkiye’nin değişik noktalarında tiyatro oyunları sahnelemeye ve ilçedeki sanatsal çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

Berin ÖZKAN

Şubat 2011, Sayı:23

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

22/06/2018 Gün Ortalama:182  Bugün 93 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.92.153.90