Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

EĞİTİM-SEN'DE YENİ YÖNETİM

Eğitim-Sen’in Ayvalık Temsilciliği, 15 Ocak 2011Cumartesi günü Ayvalık Öğretmen Evi’nde 8. olağan kurulunu gerçekleştirdi.

Divan heyetinin seçiminden sonra açılış konuşmasını yapan Başkan Dilaver Şener “Günümüzde kapitalizme karşı emeğin örgütlü mücadelesi daha çok önem kazanmıştır.  Çalışanlar üzerinden yürütülen neoliberal politikalar AKP iktidarı ile birlikte, giderek bütün toplumsal dinamikleri hedef almaktadır.

“Gündemde olan ve meclis alt komisyonunda kabul edilen torba yasa, çalışanlara cepheden bir saldırıdır. Bu yasa, köleleştirmenin ve sermayenin hizmetine sunmanın son adımı olarak çalışanların önüne konmuştur. Bu sorun sadece çalışanların değil aynı zamanda bu coğrafyada yaşayan, gelişen ve büyüyen ülke ekonomisinden faydalandığı ifade edilen tüm insanlığın ortak sorunudur.  Geliştiği ve büyüdüğü söylenen ülkemiz ekonomisinde biz emekçiler en fazla vergiyi vermekte, en pahalı benzini kullanmakta, gelişmekte olan ülkeler arasında en fazla çalışan emekçi kesimini oluşturmaktayız. Bugün halkın sırtındaki vergi payı direkt ve dolaylı olarak yüzde 65’ler civarındadır.” dedi.

Yönetim kurulunun aklanmasından sonra yapılan seçimlerde yönetim kurulunda ilk kez üç kadın üye yer aldı.

Edibe Keleş, Hasan Elmacı, Güner Kars Türkdoğan, Halis Çalık ve Oya Karagöz Şahin'den oluşan yönetim kurulu, görev dağılımı sonucunda yeni başkan olarak 15 Eylül İlköğretim Okulu anasınıfı öğretmeni Edibe Keleş'i belirledi.

Kongre sonucu oluşan yönetim ilk iş olarak, Eğitim-Sen’inin kuruluşunu kutladı. Eğitim-Sen üyeleri, 23 Ocak 2011 günü kuruluşlarının 17. yılı nedeniyle Ayvalık Cumhuriyet Meydanı'nda yaptıkları basın açıklamasında, Türkiye'de yıllardır kalıcı bir eğitim politikası oluşturulmamasının eğitimdeki sorunları daha da arttırdığını vurguladılar. 

Eğitim-Sen Ayvalık Temsilciliği adına basın açıklamasını okuyan Edibe Keleş, Eğitim-Sen'in, geçmişten gelen mücadele geleneğini sürdürerek, sorunlarına çözüm üretmeye çalıştığını ve bilimsel, laik, demokratik bir eğitim anlayışını savunduğunu söyledi.

AKP hükümetinin kamuya ait bütün çalışma alanlarını kapitalizme açtığını söyleyen Keleş, Milli Eğitim Şura'sında çağdaş bir eğitim sistemini öngören bir anlayış bulunmadığını belirtti.

Berin ÖZKAN

Şubat 2011, Sayı:23

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

22/06/2018 Gün Ortalama:182  Bugün 93 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.92.153.90