Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

EĞİTİMDE AYIN GÜNCESİ

ÖĞRETMENEVİ’NE YENİ TEMSİLCİLER SEÇİLİYOR: Ayvalık Öğretmenevi Yönetim Kuruluna 17.01.2011 de Okul Müdürlerinden,18.01.2011 de öğretmenlerden temsilci seçildi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de üç yönetici atayacak.

EĞİTİM SEN’İN 17. KURULRUŞ YILDÖNÜMÜ:Bütün Türkiye’de Eğitim Sen’in kuruluş yıldönümü kutlanıyor. Balıkesir Eğitim Sen 22 Ocak’ta dayanışma yemeği düzenledi. Kalabalık bir katılım olduğu geceye Ayvalık Eğitim Sen temsilciliği de katıldı. Ayrıca 23 Ocak’ta, Ayvalık Eğitim Sen konuyla ilgili basın açıklamasını Cumhuriyet Meydanı’nda yaptı. Eğitim Sen’e hak arama mücadelesinde başarılar diliyoruz.

YARIYIL TATİLİ: İlk ve Orta öğretim kurumları yarıyıl tatilini yaparak 14 Şubat 2011 Pazartesi günü ikinci dönem eğitim ve öğretimlerine başladılar. Yine bu dönem AKP iktidarı, MEB’de yaşanan sorunlar karşısında duyarsızlığını göstermeye devam ediyor. Eğitim ticarileşti ve piyasa ilişkileri içine çekildi. Yaklaşık 125 bin çocuk eğitim hakkından yararlanamıyor.

ÖĞRENCİ BURSU % 18 ARTTI: Maddi desteğe muhtaç ve başarılı öğrencilere verilen burs miktarına zam geldi. Mili Eğitim Bakanı ilk ve orta öğretim öğrencilerini sevindiren haberi verdi. 1500 olan bursluluk göstergesi 1700 e çıkarıldı. Öğretmen çocuklarının bursluluğunun iptal edileceği söylentisi üzüntü yarattı.

OKUL MÜDÜRLERİ İSTİFA ETTİ: Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde On iki okul müdürü istifalarını verdi. Müdürler, okulların ihtiyaçları karşılanmadığı için görevlerini bıraktıklarını açıkladılar. Eğitim Sen bu konuda görevlileri duyarlı olmaya davet etti.

İLK DEFA MOBBİNGE CEZA TALEBİ: Edebiyat Öğretmeni F.İ.’ye görev yerinin değiştirilmesi için yapılan baskılar nedeniyle İstanbul’da bir okul müdürü ve iki yardımcısı için ilk kez Mobbing (psikolojik baskı)davası gündeme geldi. İdarecilere kamu görevlilerine işkence yapmak suçlamasından on iki yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı

.

ÜÇ CANIMIZI KAYBETTİK: Sinop’ta meydana gelen trafik kazada ikisi Eğitim Sen üyesi olan üç arkadaşımızı kaybettik. Ailesine, yakınları başta olmak üzere çalışma arkadaşları ve tüm eğitim çalışanlarına başsağlığı dileriz.

ÖZEL EĞİTİM SINIFI VE DESTEK EĞİTİM ODALARI AÇILIYOR: İlçemiz Ayvalık’ta özel eğitime muhtaç birçok öğrenci bulunuyor.  Bu amaçla, özel öğretim sınıfları açılmaktadır. Burada temel erek, bu tip öğrencilerin eğitimlerine devam etmeleri, emsallerinden geri kalmamaları, kendilerini fark etmeleri ve yaşam kalitelerini yükseltmeyi sağlamaktır.

ASKERLİK DÜZENLEMESİ TÜM KAMU ÇALIŞANLARINI KAPSAMALI:

Eğitim Sen Genel Başkanı Zübeyde KILIÇ, yaptığı basın açıklaması ile askerlik yükümlülüğü ile ilgili yasayı eleştirerek; yeni düzenlemenin sadece polisleri değil; tüm kamu çalışanlarını da kapsaması gerektiğini belitti.

KESK’E KADIN BAŞKAN: 08 Ocak 2011’de Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) olağan üstü kongresini yaparak yeni yönetimini belirledi. KESK Genel Başkanlığına Döndü TAKA ÇINAR seçildi. KESK Genel Başkanlığına da ilk kez bir kadın gelmiş oldu. Kendisini kutluyoruz.

Şubat 2011, Sayı: 23

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

24/06/2018 Gün Ortalama:183  Bugün 62 Ziyaret var  Sitede 2 kişi var  IP:54.166.233.99