Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

EMNİYETTEN KEYFİ UYGULAMA

            11 Şubat Cuma günü ilçemizdeki emek örgütleri, partiler ve demokratik kitle örgütleri, KESK Genel Merkezinin çağrısı üzerine Türkiye çapında öğlen saatlerinde, torba yasa tasarısına karşı Ankara'da Kamu Emekçilerinin yapmış olduğu yürüyüşe saldırı düzenleyen polis uygulamalarını ve Ostim, İvedik iş cinayetlerine karşı basın açıklaması yapılmıştır. Bu basın açıklamasından sonra ilçemiz emniyetinin katılan kurum, dernek ve parti temsilciliklerini hiçbir yasal dayanağı olmadan emniyete ifade vermeye çağırmaları anti-demokratiktir.

            Basın açıklamasına katılan-katılmayan arkadaşlarımızın emniyete çağrılmalarından itibaren verecekleri ifade konusunda sözel ve çeşitli görüntüler izletilerek yönlendirilmeleri hatta basın açıklamasına katılmayan arkadaşlarımızı da emniyete ifadeye çağırmaları ne kadar demokratik ve ne kadar etiktir.

            İnsanların demokratik haklarını kullanmalarından ne kadar rahatsız oldukları ortaya çıkmıştır. Yaratılmak istenen korku imparatorluğunun bir ayağını da Ayvalık'ta oluşturmak istemektedirler. Tabii ki; onları en ufak bir yasal hakkın dahi kullanılması rahatsız etmektedir. İnsanların demokratik haklarını kullanmaları birilerini rahatsız etmiş olabilir ancak bizler çıkarılmak istenen torba yasaya, doğa katliamı için çıkarılan yönetmeliklere, işsizliğe, güvencesiz çalışmaya ve her türlü haksızlıklara karşı sonuna kadar demokratik haklarımızı kullanıp mücadele edeceğimizi bir kez daha açıklıyoruz.

 

KESK ( Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu)

EMEP İlçe Örgütü

TKP İlçe Örgütü

ÖDP İlçe Örgütü

Pir Sultan Abdal Derneği

Ayvalık Sanat Derneği

Şubat 2011, Sayı:23

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

24/06/2018 Gün Ortalama:183  Bugün 62 Ziyaret var  Sitede 2 kişi var  IP:54.166.233.99