Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

Ayvalık Halkevi’nde Yeni Dönem

Ayvalık Halkevi'nin Olağan Genel Kurulu 23 Ocak 2011 Pazar günü saat 12.00 de Karagöz Sanat Evi'nde yapıldı. Yoklama ve açılış konuşmasından sonra Divan Başkanlığı seçimi yapıldı. Divan başkanlığına seçilen BES Ayvalık temsilcisi Şenol Eyigün kongre çalışmalarını başlattı.

Ayvalık Halkevi Şube Başkanı'nın açılış konuşmasından sonra,  faaliyet ve mali raporlar okundu. Yönetimin aklanması sonrasında dilek ve öneriler için söz alan konuşmacılar,  güçlü bir halkevi için çalışılmaların hızlandırılmasını istediler.  Ayvalık'ta, demokratik güçlü bir Halkevi örgütlülüğü yaratmak için yola koyulduklarının altını özenle çizen konuşmalar yapıldı. Eski bir Halkevci olan Fethi Namlı ise, geçmiş Halkevi çalışmalarından söz etti. Fethi Namlı, “1935 yılında halkevi olayının gündeme gelmesi ile tüm yurtta cehalete karşı savaşmak ve kültürel faaliyetlerde bulunmak için atağa kalkıldığında Ayvalık'ta da Halkevi faaliyete geçirildi” diyerek yapılan çalışmalardan örnekler verdi.

Önümüzdeki süreçte halkevcilere düşen görevlerin neler olduğu tartışılıp seçimlere geçildi. Yapılan seçimler sonucunda yeni yönetim şu isimlerden oluştu: Havva Taylan, Suat Süslü, İlknur Kaçak, Halil Coşkun, Tayfun Kalpak. Denetleme Kurulu’na Nebahat Dinler, Kemal Gözüyaşlı ve Saniye Seval Özdemir seçilirken Kemal Gözüyaşlı üst kurul delegesi oldu.

Yeni yönetim kurulunun yaptığı ilk toplantıda başkanlığa Havva Taylan seçildi.

Şubat 2011, Sayı: 23

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

23/06/2018 Gün Ortalama:183  Bugün 30 Ziyaret var  Sitede 2 kişi var  IP:54.166.141.12