Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

BELEDİYE MECLİSİMİZDEN

Belediye Meclisi, 5 Ocak 2011 Çarşamba günü toplandı. Meclis üyesi Hatice Arga ve M. Cemil Oktay, mazeretleri nedeni ile toplantıda bulunamadılar.

Toplantı saygı duruşu ve Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen’in yeni yılın herkese sağlık, başarı ve bol kazanç getirmesini dilemesi ile başladı. Belediye Başkanı bu arada AKP’nin ekonomi politikaları ile bol kazancın hayal olduğunu belitti.

Gündemin birinci maddesi, Meclis Bütçe Denetleme Komisyonu seçimiydi. Komisyona, CHP’den Fatih Ayyürek ve Serdar Demirezer’in aday gösterildiği Başkan tarafından belirtilirken muhalefet adına Meclis üyesi Sema Ünver Hakan Ediz’i aday olarak gösterdi. Oylama gizli yapılırken açık tasnifte muhalefetin adayı sadece dört oy alırken MHP’den Mehmet Başbuğ 10 oy aldı. CHP’nin adayları da 14 oy aldı. Meclis Üyesi Sema Ünver, muhalefete gizli aday koymalarını protesto ederek belediye yönetiminin denetlenmekten çekindiğini düşündüğünü belirtti. Uygulamanın antidemokratik olduğunu söyleyerek toplantıyı terk etti. (Muhalefetin de uyum içinde olmadığı Mehmet Başbuğ’un istifa etmemesiyle kanıtlandı.)5383 sayılı Belediye kanunun 49.  Maddesine göre insan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünden sunulan yazıyla ilgili olarak, veteriner hekim, sanat tarihçisi, şehir planlamacısı(arkeolog),mühendis kadrolarında bulunan 10 sözleşmeli personelin 01.01.2010–31.12.2011 tarihleri arasında sözleşmelerin yenilenmesi, mevcudun oybirliği kabul edildi

Hukuk komisyonundan: Alibey Adası’ndaki spor sahasının Ada Spor’a 10 yıllığına verilmesi yeni tesis edilecek yapılandırmaların yapımında belediyeden izin alınması, iki yıl içerisinde sahanın suni çim yapılması, resmi müsabakalar ile diğer kulüplere verilmesi, sözleşme bitiminde belediyeye devredilmesi mevcudun oybirliği ile kabul edildi.

Belediye harçları, işyeri inşaatı, bina inşaatları ve otoparklardaki harçlar  % 7,7 oranındaki artış mevcudun oybirliği ile kabul edildi.

İhbar ve kıdem tazminatlarında kullanılmak üzere İller Bankasının göstereceği yurt içi bankalarından 60 ay vade ile kredi çekilmesi için Belediye Başkanına yetki verilmesi kabul edildi. Açıklamada meclis toplantı tarihi itibarıyla ihbar ve kıdem tazminatı borcu kalmayacağı belirtildi.

Şehir içi şebeke suyunun modernizasyonu ve otomatik sisteme geçisin sağlanması, Altınova da bulanan 1ve 2 nolu tesise jeneratörler alınması ile ilgili 750 milyar kredinin sağlanması için Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen’e yetki verilmesi kabul edildi.

Belediye bünyesinde çalışan İtfaiye ve belediye zabıtalarının fazla mesai ücretlerinin 187 TL brüt olarak artırılması kabul edildi.

MEİS Turizmin belediye sınırları içerisinde KİPA mağazasına müşteri hizmetini karşılamak için belli noktalardan servis noktalarının belirlenmesi için vermiş olduğu dilekçe mevcudun oy birliği ile reddedildi.

Halihazır sayısal harita yapımında belediyeye düşen %25 ‘lik payın 36 ay vadeyle 447500 TL’nin alınması, mevcudun oy birliği ile kabul edildi.

Hüsniye EDİZSOY- Halil COŞKUN

Şubat 2011, Sayı:23

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

22/06/2018 Gün Ortalama:182  Bugün 78 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.158.15.97