Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

RENKLERİN KARDEŞLİĞİ

Galatasaray Kulübü'nün Arena Stadyumu açılışında ıslıklandığı gerekçesiyle töreni terk eden ve stadın yapılışında kullanılan paraları kendi parasından kullanılmış gibi gösterip milyonlarca Galatasaray taraftarını ve sporseverleri aşağılayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, tekrar ıslıklarla protesto edildi.

Kuruluşunu eski futbolculardan Metin KURT’un yaptığı Devrimci Spor Emekçileri Sendikası’nın çağrısıyla taraftar grupları Taksim’de buluşarak arena protestosuna ve Galatasaraylı taraftarlara sahip çıktılar. "Re re re re ra ra ra Tayyip Erdoğan İstifa", "Tayyip Stadı Al Başına Çal", "Yaşasın Renklerin Kardeşliği" sloganlarıyla Beyoğlu’nda yürüyüş yapan binlerce taraftar,  "Kimse Şah Değil, Padişah Değil" ve "Senden Büyük Halk Var" yazılı dövizlerle Erdoğan’a olan tepkilerini gösterdiler.

Başkan Metin Kurt, yürüyüş sonunda yaptığı basın açıklamasında;“Dünyanın bütün ünlü diktatörleri spordan rant sağlamaya çalışmışlardır. Spor ile halkı uyutmak o kadar işlerine gelmiştir ki, İspanyol diktatör Franko, Madrid’teki  Barnebau  stadını  yaptırırken  ‘bana  100.000  kişilik  bir  uyku  tulumu  yaptırın’ demiştir. AKP’ de Arena stadından uyku tulumu imal etmeye çalışmış fakat oyuna gelmeyen Galatasaray taraftarının ıslıklı protestosuyla karşılaşmıştır. Galatasaray taraftarının ıslıklı tepkisi diktatörlük isteyen zihniyetin, padişahlık özentilerinin heveslerini kursağında bırakmıştır. " dedi.

Renklerin Kardeşliği” sloganıyla birleşen taraftar gruplarından Galatasaray taraftar grubu TEK YUMRUK kendisini insan haklarını, emeği, küfürsüz tribünleri ve centilmen sporu savunan, birlikteliğinin yarattığı sinerji ile sosyal sorumluluk projeleri geliştiren ve uygulayan Galatasaraylı taraftarlar olarak tanımlıyor.

Beşiktaşlı taraftar grubu, HALKIN TAKIMI adlı bir dergi çıkarıp kendilerini sadece güç olarak görenlerin yer aldığı tribünün tam karşısında, Eto’oların, Satürnlerin, Pakistanlı bebelerin, Iraklı dedelerin,  Latin Amerikalı işçilerin, siyahların-beyazların, Kızılderililerin-Eskimoların-Çingenelerin, pazar malı ucuz pamuklusunun üzerine siyah şeritler diktirerek mahalle maçına çıkan veletlerin, o ucuz formayı o velete etiketini koymadan diken komşu teyzenin, sözün özü  “halkın takımı”yız diyerek tanımlıyorlar.

FenerbahCHEtaraftar grubu ise kendilerini  “futbolun bir gönül bağından çıkarılarak ticari kaygılarla ve para karşılığında yapılan bir aktiviteye dönüştürülmesine yani endüstriyelleşmesine karşı olan, futbolu bir emekçi sporu olarak gören Fenerbahçeliler”  olarak tanımlıyorlar.

Hasan ATİLLA

Şubat 2011, Sayı:23

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

19/01/2018 Gün Ortalama:142  Bugün 63 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.234.65.78