Gergin Engelli Töreni

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Ayvalık'ta yapılan törenlerle kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene Kaymakam Nihat Nalbant, Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen, Altınova Belediye Başkanı Asım Sürer, Ayvalık Birlik Ortopedik Engeliler Derneği, İşitme ve (ASTED) Adil Sosyal Tüm Engelliler Derneği, siyasi partilerin ilçedeki temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmen ve öğrencilerle, çok sayıda vatandaş katıldı.

Birlik Ortopedik Engelliler Derneği Başkanı Muharrem Parmaksız;3 Aralık gününün, engellilerin topluma kazandırılması ve insan haklarının tam ve eşit ölçüde sağlanması amacıyla tanınmasının istendiğini belirterek, ülke genelinde engelliler için yapılan çalışmaların yeterli olmadığını, engellilerin toplumla bütünleşme yönünde yoğun sorunlar içinde yaşadıklarını vurguladı. Parmaksız;" Bizler artık sorunlarımızı dile getirmekten bıktık. Bu sorunlar çözülmüş olsaydı bugün binlerce engelli kardeşim pozitif ayrımcılık için yaşadıkları yerden kalkıp bugün başkentte düzenlenen yürüyüş için yollarda bu eziyeti çekmek zorunda kalmazlardı" diyerek eleştirilerini dile getirdi. Ardından kürsüye gelen Ayvalık Kaymakamı Nihat Nalbant, Parmaksız'a sert tepki gösterdi. Parmaksız'ın, ülke genelinde ve Ayvalık'ta engellilere yönelik sanki hiçbir çalışma yapılmıyormuş gibi bir havayı oluşturmaya çalıştığını söyledi.

Yaşanan gergin törenin ardından, Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen öncülüğünde, Ayvalık Kaymakamı Nihat Nalbant, Altınova Belediye Başkanı Asım Sürer ve çok sayıda engellilerin bir araya gelerek sohbet ettiği çay bahçesinde engellilere yapılan ikramlarla son buldu.

 

Sayı 22, Kasım 2010 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

13/07/2020 Gün Ortalama:420  Bugün 154 Ziyaret var  Sitede 3 kişi var  IP:18.232.188.89