Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

EĞİTİMDE AYIN GÜNCESİ

CUMHURYET BAYRAMI KUTLANDIAyvalık ve tüm ülkede Cumhuriyet Bayramı kutlandı. Koşu, resim ve kompozisyon dallarında başarı gösterenlere ödülleri verildi. Kutlama günü çok soğuk ve stadyum çamurlu idi. Törenlerin bir gün sonraya ertelenmesi uygun olurdu.

ÇOCUKLARA İSTİSMAR TEDBİRİ: Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye KAVAF çocuklara cinsel istismar konusunda ilave tedbirler getirildiğini belirtti.

ÖĞRETMENE GARDİYANLIK GÖREVİ: Kayseri’nin Sarız Kaymakamı ilçedeki kadın öğretmenleri bir yıl boyunca cezaevlerinde üst araması yapmakla görevlendirdi. “Kadın gardiyan yok, karşı gelene soruşturma açarım” diye belirtti. Bakanlığın konudan haberi yok.

İLKÖĞRETİMDE TÜRBAN: Konya, Diyarbakır, Van ve Mersin illerinde okullara türbanla girme girişimleri var.

YAVRU ÖRDEK VAK VAK: Kaldırılması istenirken zorunlu Din Dersleri Anaokullarına kadar girdi. İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü’nün okullara gönderdiği hikâye kitabı Din Dersi gibi: “Yavru ördek yüzebildiği için Allah’a şükretti.”

İMAMLAR ÖĞRETMEN OLDU: Edirne Valiliği camilerde görev yapan üç imamı lise ve ilköğretimde görevlendirdi. Haftada 8’er saat derse girebiliyorlar. Formasyonu olmayan kişilerin derslere girmesi düşündürücüdür. 200 bin öğretmen atanmamışken, imam camiye, öğretmen okula diyoruz.

TRAFOLAR OKUL BAHÇELERİNE KONUYOR: İstanbul İl Genel Meclisi raporuna göre; Anaokulu, İlköğretim ortaöğretim okullarıyla sağlık ocaklarına trafo konabilecek. Şimdiden iki okula trafo kuruldu bile. Yetkililer yer bulunamadığından böyle bir uygulamaya gidildiğini belirttiler.

ZORUNLU DİN DERSİNİ PRETOSTO: Alevi Bektaşi Federasyonu İzmir Bileşenleri zorunlu din derslerinin kaldırılması için eylem düzenlediler. İzmir-Konak meydanına yürüyerek gelen eylemciler oturma eylemi de yaptılar.       

EĞİTİM SEN ŞURADAN ÇEKİLDİ: Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Eğitim Şurası’ndan  Eğitim Sen çekildi. Çekilme nedeni olarak; gündemden ve işleyişten uzaklaşıldığı belirtildi. Katılımcı, bilimsel, demokratik, eleştirisel nitelik, farklı düşüncelere tahammülsüzlükle siyasi iktidara yaranıldığı ve 17. Milli Eğitim Şurası’nda alınan kararların yaşama geçirilmediği açıklandı.

GEÇMİŞ OLSUN: Ayvalık Eğitim-Sen Temsilciliği yönetim kurulu üyesi ve Abdulvahit Sağlam İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Ersin AYAR kaza sonucu ayağını kırmıştır. Kendisine ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletip sağlıklı günler temenni ediyoruz.

DEMOKRASİ SINAVI: Ayvalık’taki İlk ve Orta öğretim okullarında öğrenci temsilciliği seçimleri yapıldı. Daha sonra Ayvalık Öğrenci Temsilcisi belirlendi. Önümüzdeki süreçte Balıkesir Öğrenci Temsilciği oluşturulacak.

BAŞSAĞLIGI DİLİYORUZ: Ayvalık Atatürk Anadolu Lisesi  öğretmeni, EĞİTİM SEN üyesi FahrettinAKGÜNEŞ’ in ağabeyi Remzi AKGÜNEŞ genç yaşta vefat etti. Ayrıca Eğitim-Sen üyelerinden, Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Hilmi ÖZAY’ın ağabeyi Hamdi ÖZAY da vefat etmiştir. Öğretmenlerimize, ailesine ve Eğitim-Sen’e başsağlığı diliyor acılarını paylaşıyoruz.

15 EYLÜL İLKÖĞRETİM OKULU YENİ BİNASINA GEÇTİ: Ayvalık yeni okul binasına kovuştu. 15 Eylül İlköğretim Okulu 18 derslikli yeni binasına taşındı.

 

SÖZLEŞMESİ FESHEDİLEN ÖĞRETMEN METİN KURTÇU YAŞAMINI YİTİRDİ:
Kan kanserine yakalanıp bir ayı geçen rapor aldığı için devletin işten attığı öğretmen Metin Kurtçu hayatını kaybetti. Kurtçu kansere yakalandığında bağlı olduğu okul sözleşmesini feshetmiş, işsiz kalan öğretmen ise Yozgat İdare Mahkemesi’ne yürütmeyi durdurma davası açmıştı. Ancak daha dava sonuçlanmadan Metin Kurtçu hayata veda etti.

Sayı 22, Kasım 2010 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

23/06/2018 Gün Ortalama:183  Bugün 30 Ziyaret var  Sitede 2 kişi var  IP:54.166.141.12