Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

BELEDİYE MECLİSİMİZDEN

Belediye Meclisinin gündemi her zamanki gibi imar konularıydı. Meclise yeni gelen konular imar komisyonuna; imar komisyonundan gelenler ise komisyon kararına uygun olarak kabul edilmektedir. Yani komisyon ile meclis uyum içinde çalışmaktadır.

Bizleri en çok ilgilendiren konulardan biri; Nejat Sarlıcalı Sağlık Ocağının, Aile Hekimliğine geçilmesiyle sağlık ocağı vasfını yitirmiş olması ve sağlık ocağının Aile hekimlerine kiralanmasıydı. Başkan sembolik bir kira alınması amacı ile konuyu meclise getirdiğini belirttikten sonra burayı 100 TL’ye kiralamak istediğini belirtti ve Aile Hekimliğinin yararlarını bir güzel anlattı. Bizler şaşkınlık içindeydik. Aile Hekimliğinin halkın sağlık haklarından bir çoğunu elinden alacağını defalarca anlattık. Duyarlı olan herkesin yeni sağlık yasasının kabul edilmemesi için bunca mücadele verdiğini sizler de çok iyi biliyorsunuz. CHP’de Aile Hekimliğine karşı tavır geliştirmiş olmasına karşın Ayvalık Belediye yönetiminden onay görmesi en büyük şaşkınlığımızdı. İktidar partisi gibi davranmaları ve konuyu savunmaları Aile Hekimliği konusunda yeteri kadar bilgiye sahip olmadıklarını düşündürdü. Biz de bu sayımızda yine Aile Hekimliği hakkında bilgi verdik. Aile Hekimleri bile uygulamadan memnun değilken Belediye Başkanının memnunluğu bizi üzdü.

En önemlisi, o mekan Nejat Sarlıcalı tarafından sadece sağlık ocağı olarak kullanılması amacı ile Belediyeye bağışlanmıştı. Artık sağlık ocağı yoksa ve mekan bir muayenehane ise bağış özelliğini bile yitirir. Gönül isterdi ki belediye orayı halk sağlığı merkezine dönüştürsün. Birçok belediyede bu uygulama yapılmıştır. Ne yazık ki mekan 250 TL’ye beş doktora kiralanmıştır.

Belediye hizmetlerine %10 zam gelirken su ve taşımacılığa zam gelmedi. Yalnızca öğrenciler artık nakit ücretle otobüse binemeyecekler.

Deniz kenarındaki otoparkların, yeşil alan ve toplu taşıma araçlarının (Dolmuş taksi ve minibüsler) turnike yeri olacağı belirtildi. Aynı zamanda bu yerlerin yeşillendirilip dinlence ve eğlence alanları olacağı söylendi.

Cunda iskelesinin ‘T’ şeklinde büyütüleceği ve gezi tekneleri ile büyük balıkçı teknelerinin buraya bağlanacağı belirtildi. Bu da denizi doldurmaktan farklı bir şey değildir. Meydanımız yine kötü görünecek ve bizler yine gün batımını izleyemeyeceğiz. Bu konuyu bir kez daha düşünmelerini diliyoruz. Çünkü orası Cunda motorlarının yeridir ve halk için anlamlıdır. Ayvalık’ta yapılacak herhangi bir imar değişikliği Ayvalık’ımızın ruhuna uygun olmalıdır. Ayvalık sıradan bir sahil kenti değildir. Her istediğimizi rahatımız için de olsa yapmamalıyız. Ayvalık’ın farklılığının fark edilmesi en büyük dileğimizdir.

Sayı 22, Kasım 2010 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

22/06/2018 Gün Ortalama:182  Bugün 64 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.81.197.24