Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

BELEDİYE MECLİSİMİZDEN

01.09.2010 Çarşamba günü saat 14 00’te Belediye Meclisi tatillerinden sonra ilk güz toplantısını yapmak üzere toplandı.

Her zamanki gibi ilk olarak imar konuları görüşülmeye başlandı. Marina Benzin İstasyonunda LPG satışı izni için tekrar talepte bulunuldu. Yine hukuk ve imar komisyonuna gönderildi. Yılan hikâyesine dönen bu konu umarız Ayvalık lehine sonuçlanır. Daha öncede belirttiğimiz gibi o bölge okullar bölgesi, LPG’nin varlığı çocuklarımız için çok ciddi tehlikeler oluşturabilir.

İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü,  stadyumun yoğunluğu nedeni ile antrenman alanı olarak yetersiz kaldığından, Karayolları Bölgesindeki geniş alanı antrenman alanı olarak kullanmak amacı ile talep etti ve istek meclis tarafından kabul edildi.

Cunda arka yolda bulunan değirmenleri OZG Enerji adlı şirket, restore etmek istediğini belitmiş. İlgili şirketle protokol yapmak amacıyla Belediye Başkanına yetki verildi. (Protokol yapılmış ki restorasyon çalışması 20 Eylül 2010 Pazartesi günü başlatıldı.)

 Şoförler Derneği, dolmuş taksilerin garaj önünden bagaj almasının engellenmesi amacı ile dilekçe vermiş. Konu Hukuk Komisyonuna gönderildi. Ayrıca Belediye Başkanı, garajda dolmuş taksi durağı olmadığını belitti.

Belediye Başkanı, Ayvalık Terminalinin ihaleye çıkabilmesi için meclisten tekrar yetki istedi. Terminalin 15 yıllığına devri ve brüt hâsılatın %10’un belediye bırakılması koşulu ile yapılabileceği belirtildi.

Serbest gündemde kontörlü su saatleri ihalesinin iptal edildiği, ihaleyi kazanan şirketin kusurlu olduğu, bankanın iyi niyet mektubu ile şirketin beyanının farklı olduğu açıklandı. Şaşırtıcı olan hiçbir meclis üyesi, kontörlü su saati takılmasına karşı değil. Suyun yaşam kaynağı olduğu görmezden gelindi.

Havva TAYLAN

Eylül 2010, Sayı:21 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

26/05/2018 Gün Ortalama:184  Bugün 84 Ziyaret var  Sitede 2 kişi var  IP:54.80.97.221