Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

EĞİTİMİN DESTEKÇİSİ ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ 

Her eğitim ve öğretim yılı başladığında, ekonomik sıkıntı içinde olan aileleri çocuğumu nasıl okutacağım kaygısı sarar. Ailelerin aklına ilk gelen çözümlerden biri de burs bulmaktır. Burs denince de Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ilk akla gelen dernektir. Bizler de Papalina ekibi olarak, Ayvalık’taki ÇYDD’ni ziyaret edip çalışmalarını görmek, onların disiplinli ve özverili çalışmalarını sizlerle paylaşmak istedik.

Derneğe gittiğimizde, burs komisyonundan Aygül Çallı, Nesrin Kalaycı, Kafiye Özer, Nuray Özer ve Osman Onur’u harıl harıl çalışırken bulduk. O disiplinli çalışmayı görmenizi isterdik. Haksızlık yapmamak, hak eden çocuğa burs vermek için ellerinden geleni, hatta fazlasını yapıyorlardı. Şube Başkanı Lütfiye Seçer, derneklerini kısaca aşağıdaki gibi tanıttı:

 “ Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği kapsamlı bir eğitim derneğidir...

Tüzüğüne göre, eğitimle ilgili her konu görev alanımızdır. Doğumdan itibaren Bireyin yaşam alanı içine giren - öğrenim desteği başta olmak üzere-  çevre Bilinci, toplumsal duyarlılık, sanatsal ve kültürel gelişimi konularımız içindedir.

Türkiye genelinde var olan 99 şubemizde, belli konularda uzmanlık gibi bir gelişim gözleniyor yıllar içinde. Ayvalık ÇYDD, burs kaynağı yaratma, Ayvalık SHÇEK yuva çocuklarıyla yapılan "Hayata Hazırlama Projesi", dershaneye gidemeyen ekonomik güçlük içindeki öğrencilere, Belediyemiz ve emekli öğretmenlerimizle birlikte yürüttüğümüz ders desteği çalışmamız, bizim uzmanlaştığımız alanlar oldu. Bu çalışmalarımız, Genel Merkezdeki toplantılarımızda örnek gösterilmektedir.

Burs kaynağı yaratabilmek çok çalışmayı gerektirir. Üyeler arası sevgi ve saygı, birbirine ve dolayısıyla derneğimize duyulan güveni sağlar. Sonuç olarak Ayvalık Çağdaş Yaşam 2009- 2010 yılında 163 öğrenciye burs verirken, bu sene bu sayı 211 öğrenciye ulaşmıştır. Bu sayıya Genel Merkezimizin katkısı, yalnızca 35 kırsal alan ve 3 üniversite bursudur. Bu yılki burs dağılımımız 142 üniversite, 31 lise ve ilköğretim, 38 Genel Merkez bursu olmak üzere toplam 211 öğrencidir. Bu sayı bir ilçe için oldukça önemli bir sayıdır. Bu çalışmamızla ve bize gösterilen güvenle gurur duyuyoruz.

Burs sağladığımız öğrencilerimiz okullarında başarılı olan, akıllı ve ülkesini seven, onu daha ileriye taşımaya hazır gençlerimizdir. Karşılıksız olan bursumuz nedeniyle çocuklarımızdan tek beklentimiz, gelecekte, Prof.Dr. Türkan Saylan ve arkadaşlarının yaşamı örnek alınarak, çok ve yılmadan çalışmalarıdır. Bugün üç yüzün üzerinde öğretmen, mühendis, hukukçu, akademisyen, işletmeci ve meslek yüksek okulu mezunu vermiş bir şubenin üyeleri olmaktan kıvanç duyuyor, yetişmelerine destek vermiş olmakla iftihar ediyoruz.”

Eğer sizler de okuyan çocuklara destek olmak isterseniz, ÇYDD ile bu işi başarabilirsiniz. 

Eylül 2010, Sayı: 21 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

26/05/2018 Gün Ortalama:184  Bugün 93 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.224.91.58