Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

Kent Konseyi Yine Eksik Toplandı

Ayvalık Kent Konseyi 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı 13 Eylül 2010 Pazartesi günü, Ayvalık Ticaret Odası Toplantı salonunda yapıldı. Genel kurul toplantılarına katılımın giderek azalması toplantının ana gündemini oluşturdu.

Kent Konseyi Başkanı Nuray ÖZER’in yaptığı açılış konuşmasında, toplantılara katılım konusuna dikkat çekilirken, Kutlu ÇERMİKLİ’nin önerisiyle genel kurula katılımların azalması ile ilgili olarak gündeme madde eklendi.

Yapılan görüşmelerde, Kutlu ÇERMİKLİ tarafından, belediyenin kent konseyine yaklaşımının samimi olmadığı, bu yüzden katılımcıların şevkinin kırıldığı ve katılımın sürekli azaldığı belirtildi. Söz alan Ahmet Hamdi DİNLER, kent konseyi çalışma grupları tarafından oluşturulan önerilerin bu güne kadar belediye meclisinde gündeme alınmadığını, belediye meclisinin önerilerin tümünü kabul etmesinin gerekmediğini fakat olumlu ya da olumsuz tüm önerilere cevap verilmesinin gerekli olduğunu söyledi. Havva TAYLAN tarafından, çalışma gruplarının oluşturdukları faaliyet raporlarının, genel kurul tarafından görüşülüp kabul edildikten sonra, belediye meclisine sunulmasının uygun olacağı belirtildi.

Tarım ve Denizcilik grubu ile Çevre, Kent Estetiği ve Afet Organizasyonu gruplarının ortak raporu Kutlu ÇERMİKLİ tarafından genel kurula sunuldu. Sunulan rapor, genel kurul tarafından oybirliği ile kabul edildi. Grup üyesi Ahmet Hamdi DİNLER, çalışma gruplarının oluşturdukları önerilerin, belediye meclisi tarafından dikkate alınması yönündeki temennisini bir kez daha dile getirdi.

Kent Konseyi Yönergesine bakacak olursak; Kent Konseyleri, kent gelişmesinin birlikte planlanması, kent sorunlarına birlikte çözüm aranması platformlarıdır. Konu ile ilgili detaylı çalışıp değerlendirmeye hazır hale getirmek, derinlemesine bilgi ile doğru karar verilmesine yardımcı olmak için çalışma grupları oluşturuluyor. Çalışma Grupları; kuruldukları konu, alan ya da sorun ile ilgili eylem planı yapıp, buna göre projeler hazırlıyorlar. Meclislerde ve çalışma guruplarında oluşturulan görüşlerin, kent konseyi genel kurulunda görüşülerek kabul edildikten sonra değerlendirilmek üzere ilgili belediye meclisine sunulması Kent Konseyinin görevlerinden biri. Son olarak, Kent konseyi genel kurulunca oluşturulan görüşler, belediye meclisinin ilk toplantısında değerlendirildikten sonra belediye tarafından kent konseyine bildirilir ve uygun araçlarla kamuoyuna duyuruluyor.

Çalışma Grupları üyeleri, Kent Konseyi Genel Kurulunun gündemine alınarak kabul edilen raporlarının Ayvalık Belediye Meclisinin ilk toplantısında gündeme alınmasını bekliyorlar.

Eylül 2010, Sayı: 21 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

26/05/2018 Gün Ortalama:184  Bugün 84 Ziyaret var  Sitede 2 kişi var  IP:54.80.97.221