Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

Seçim Havasına girildi

Kim nerede; kimlerin adı geçiyor?

Ayvalık'ta geçmişte olduğu gibi iki adaya sıkışmış bir seçim olmayacak

Yerel seçimler yaklaşıyor. Ayvalık'ta da bu hava hissedilmeye başlandı. Adaylar, aday , adayları yavaş yavaş belli oluyor. Mehmet Sıray'ın bu seferki durağı MHP Bakalım burada umduğunu bulabilecek mi? CHP adayı ise muhtemelen mevcut belediye başkanı olacak. Ancak belediye meclisi üyelerinde revizyona gitmesi bekleniyor. Eski belediye başkanı Ahmet Tüfekçi sağlıksorunlarına rağmen Demokrat Partinin adayı.

AKP de ise farklı isimler teleffuz ediliyor. Ayvalık'ta pek şansı olmayan AKP 'nin bölge siyasi iklimine yakın, ılımlı bir aday çıkarması bekleniyor. Mahmut Ekinci, Müjdat Soylu, Ahmet Sucu, Melih Çakırca isimleri sokakta telaffuz ediliyor.

Bir diğer sürpriz seçim çalışması da solpartilerin oluşturduğu Demokrasi Platformu'ndan. Platform bu seçimlerde bir ilke imza atıp adayını açık bir toplantıda önseçimle belirleyeceğini duyurdu.

Demokrasiye, katılımcılığa, bir arada yaşama iradesine vurgu yapıyorlar. Ayrıca CHP ile iplerin koptuğu net olarak görünmekte. DTP de sol platformu destekleyeceğini bildirdi. Bu durum dengeleri değiştirebilir.

Vaziyete göre bu sefer geçmiş seçimlerde olduğu gibi iki adaya sıkışmış bir seçim olmayacak. Muhtemelen dört, beş adayın yarıştığı, kazananın burun farkıyla belli olacağı bir seçim sürecine giriyoruz. Papalina olarak kazanan Ayvalık ve Ayvalık halkı olsun diyoruz.

Ocak 2009, Sayı 3 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

21/05/2018 Gün Ortalama:184  Bugün 109 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.224.91.58