Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

Yeni kipalar olacak mı

Marketler kime hizmet ediyor ?

Küçük yerel yönetimlerin ve oralarda yaşayan halkın en temel yanılgılarından biride kentin gelişmesine bakış açılarıdır. Onlar kentlerine kocaman bina yapılınca yada büyük alışveriş merkezleri yapılınca kent gelişiyor sanırlar . Hatta başka bir yere yapılmışsa kıskançlıkla kendi kentlerine de yapılsın isterler.( şişt duydun mu Burhaniye’ye kipa yapılmış kız yada len ) O da yetmez buradan kalkıp Burhaniye’ye kipa gezmeye giderler. Oysa seyrettikleri sadece yeni
 raflardır.
           Gözümüz aydın yakında bizimde nur topu gibi bir kipamız olacak!
           Daha kaç migros, kaç kipa, kaç bim, kaç 101’imiz olacak bilemiyoruz ancak bu marketlere izin verenlere  Papalina olarak soruyoruz :
1-    Ayvalık’ta yapılan büyük marketler Ayvalık ekonomisine ne    getiriyor, ne g&o uml;türüyor ?  Küçük esnafın kazandığı para Ayvalık ekonomisine girerken, büyük marketlerin kazandığı para ilçemizden dışarı çıkmıyormu?
2-    Kent gelişmişliği demek: çirkin yapılarıyla büyük marketler ve büyük binalarmıdır?
3-    Kenti kalkındırmak demek, hiçbir artı değer yaratmayan,  tam tersine mevcut artı değeri alıp götüren sektörlere izin vermekmidir?
4-    İstihdam yalanıyl a kendinizi kandırmıyor musunuz? İstihdam edileceği söylenen 200 kişiye karşılık iflas edecek olan küçük bakkalın, manifaturacının, züccaciyecinin, ayakkabıcının sayısı kaç olacak? Bunlara ödenen maaş ilçemiz ekonomisinden çalınan parayla mı olacak, yoksa bu parayı beyler dışarıdan mı getirecekler?
Ayvalıkta daha kaç esnaf kepenk kapatacak, iflas edecek yada işçi çıkartacak da siz bunu anlayacaksınız ?
Papalina olarak soruyoruz siz kimden yanasınız?
 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

24/06/2018 Gün Ortalama:183  Bugün 83 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.81.112.7