Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

Papalina Gazetesi Kokteyl Yaptı

Gazetemizin yayın hayatına başlaması nedeniyle gazete kadrosu ile okurlar yapılan kokteylde buluştu.

Papalina Gazetesi yayın hayatına başladıktan sonra, Ayvalık'ta tartışmanın odağına yerleşti. Farklılıklarıyla yerelde ayrı bir ses olarak kendini hissettirdi.

Gazetemizin kollektif emekçileri okurları ile buluştu. Yaklaşık 60 kişinin katıldığı kokteyl canlı ve samimi bir havada geçti.

Gazetenin tüzel sahibi Ayvalık Halkevi Başkanı Şakir Eroğlu yaptığı konuşmada "Sevgili Papalina Dostları hoş geldiniz, Ayvalık Demokrasi Platformu'nun aylık gazetesi, Papalina'nın yayın hayatına başlamasını kutluyoruz.

Hepiniz biliyorsunuz, Papalina Ayvalık'a özgü bir balık türüdür. Gazetemizde, Ayvalık'ın sorunlarını, Ayvalık'ta yaşamı asıl olarak konu edinerek, ülkemizin ve dünyanın genel sorunlanyla buluşmaya çalışacaktır. Şimdilik aylık olarak başlıyoruz. Dostlarımızın katkıları, emekleri ile belki de günlük gazete olarak da çıkarmaya çalışacağız.

Papalina'yı 'kim çıkarıyor' diye soruyor bazılarınız. Hatta bu küresel krizin yaşandığı ortamda ücretsiz dağıtılıyor. Kapitalizmin neo liberal politikalarına karşı olan emekçilerin sesini duyurmak isteyen, bir grup emekten, barıştan, dostluktan, özgürlükten yana insanların, Ayvalık'ta insanca yaşamayı seçenlerin, özverili çalışmaları ve katkılarıyla çıkıyor Papalina. Tıpkı 90 yaşında zeytin ağacı diken zeytini göremeyecek, yiyemeyecek olsa da, sevgiyle ağaç dikmeye devam eden, sevimli bir ihtiyar gibi.

Papalina'yı yaşatalım, eşitliğe, adalete, özgürlüğe olan inancımızla, insan emeğine duyduğumuz saygıyla kendimize ve çocuklarımıza, daha güzel bir kent yapmak için Ayvalık'ı Papalina'ya emek verenlere katkı soranlara selam olsun.” dedi.

Kokteylde ayrıca Numan Kaptan da bir konuşma yaparak “Ayvalık'ın değerlerine sahip çıkmanızı istiyorum.” dedi.

Aralık 2008, Sayı 2 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

24/06/2018 Gün Ortalama:183  Bugün 83 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.81.112.7