Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

Bu binada dershane oluyor

Ayvalıkda dersanecilik olayı yeni bir boyut kazanmakta.Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl ülkenin en önemli Dersane zincirlerinden Uğur Dersaneleri Ayvalıkta büyük bir şube açmıştı.Bunun yanı sıra diğer büyük zincirlerde Ayvalıkda şube açmak için arayışta.

Ayvalıkda kimsenin kiralamaya cesaret gösteremediği ,06 dediğimiz muhitteki Sabuncugil ailesine ait viran yapı da dersaneye dönüşüyor.Şehrin içinde böyle bir çirkinliğin elden geçmesi adına olumlu bir olay.Ama olayın ilgi çekici yanı farklı,böyle bir binayı hiç kimse tutmaya cesaret edemezken bir dershanenin bunu başarması ilginç.Demekki bu ülkedeki en karlı ticari kuruluşların başında dershaneler geliyor.Dershane ihtiyacı okuldaki eğitimi tamamlamak üzere kurulu idi.En azından 15-20 yıl öncesine kadarda böyle idi.Ama bugün artık görüyoruzki dershanelerin eğitim öğrenimdeki ağırlığı artmış.Bu durum dershanelerin başarısındanmı,kamusal eğitimin başarısızlığındanmı kaynaklanıyor ?

Devlet okullarında okumak zorunda kalan yoksul ailelerin çocukları ne olacak peki.Hep yoksul olarakmı kalacaklar ?Ne olacak bu yoksul çocukların hali ? Sahi bir zamanlar Cem Karacanin dillere pelesenk olan bir şarkısı vardı .Galiba “Yoksulluk Kader Olamaz”idi.

 Özgür ÖZTÜRK

 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

19/06/2018 Gün Ortalama:182  Bugün 24 Ziyaret var  Sitede 2 kişi var  IP:54.166.141.12