Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

ECZANEDE MUHTARLIK

Bizler eczanelerde ilaç, parfüm, tekstil ürünleri, köy gıdaları vs bulmalara alıştık sayılır. Hatta pek çok başka şeylerde… Türkiye burası.

Seçimlerden sonra ikametgah ilamı haberi için Ali Çetinkaya mahallesinde muhtar arıyoruz. Bir bakkala sordum, yan dükkanı gösterdi baktım orası eczane, yanda, yukarıda başka yer aradım yoktu. Tekrar bakkala döndüm; kardeşim muhtarlığı arıyorum. Bakkal sabırla tekrar eczaneyi gösterdi. Çekingen adımlarla içeri girdim, Armutçuk muhtarını arıyorum dedim. Bir bayan oturduğu yerden buyurun benim dedi, Ali Çetinkaya Mahallesi muhtarıyım. Hayrola eczanede muhtar bulacağımı hiç düşünmemiştim dedim.

Esin Figen Arabacı, Ali Çetinkaya Mahallesinin yeni muhtarı. Yeni büro açıncaya kadar, kendisine eczanesinde halka hizmet etmeme imkan sağladığı için eczacı beye teşekkür ediyor. İlginçte bir öyküsü var; seçimi kazanan muhtar bu mahallede oturmadığı için muhtarlığı elinden alınmış, ikinci olan aday Esin Figen Arabacı muhtar olmuş.

Burası Türkiye yok yok olmaz dememeli, eczanede muhtarlık bulabileceğimizi de düşünmeliyiz.

Muhtar Figen Hanıma soruyorum, ilk yapacağınız iş nedir?

Mahallede ilk iş mahallenin temizliği, temizlik organizasyonlarını başlatacağım. İkinci olarak mahallenin internet sitesini kuracağım. Şikayetleri günü gününe çözmeye çalışacağım.

Şakir EROĞLU 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

24/06/2018 Gün Ortalama:183  Bugün 62 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.166.233.99