Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

ŞEREF ÇETİN TİYATROSU

2008–2009 YILI SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNİ BAŞLATTI.

2007 yılında ‘’17 KÖY’’ adı altında başlatılan projenin devamı olarak 17 Aralık Çarşamba günü Ayvalık’a bağlı Çamoba Köyü ilköğretim okulu ve taşımalı eğitimin verildiği Akçapınar Köyü ilköğretim okullarında Şeref Çetin Tiyatrosu’nun hazırladığı ‘’İBİŞ ALFABE ÖĞRENİYOR’’adlı eğitici öğretici çocuk oyunu öğrencilere ücretsiz sahneledi. Yönetmenliğini Şeref ÇETİN’ in yaptığı oyunda rolleri Orhan YAMAN ve Ahmet PUPA paylaştılar. Her iki okulda da Şeref Çetin Tiyatrosu oyuncularına ve proje gönüllülerine yoğun ilgi ve sevgi gösterisinde bulunan öğrenciler tiyatro oyununu da kahkahalar ve alkışlarla ödüllendirdiler.

Sahnelenen tiyatro oyununun ardından başta Ayvalık Belediyesi, Ayvalık Beach Hotel, Ayvalık Birlik Ortopedik Engelliler Derneği ve Tarlakuşu olmak üzere birçok proje gönüllüsünün maddi destekleri ile alınan diş fırçası ve diş macunları öğrencilere hediye edildi. Hediyeler dağıtıldığı sırada da öğretmenleri tarafından öğrencilere ağız ve diş sağlığı hakkında bilgiler verildi.

Ayrıca Tiyatro oyunu öncesinde Ressam Refik GÜRBÜZ karakalem resim hakkında öğrencileri bilgilendirip onların sorularını yanıtladı ve birçok öğrencimizin karakalem resmini çizerek pratik olarak ta öğrencilere resim tekniği hakkında bilgiler verdi. Tiyatromuz dostlarından M. Salih Çetin ÜNEMLİOĞLU’ da öğrencilere yöresel türkülerden oluşan bir kaval dinletisi sundu.

Bu organizasyonda Ayvalık Beach Hotel Müdürü Rıdvan ENSARİ, Tarlakuşu İşleticileri Ayfer ÖZCAN, Ali EROĞUZ, Emekli Öğretmen Ayşe YILMAZ, Şeref Çetin Tiyatrosu yönetmenleri İbrahim YILDIRIM, Ümit ÖZGÜLTEKİN, Şeref ÇETİN ve oyuncuları Sevgi CEBECİ, Yüksel ÇETİN, Ulaş CEBECİ aktif görev aldılar.

Şeref Çetin Tiyatrosu adına konuşan Yönetmen-Oyuncu İbrahim YILDIRIM ‘’Tiyatromuz sadece sahne üzerinde değil hayatın her alanında var olmayı ve üstüne düşen tüm görevleri yapmayı bir misyon edinmiştir. Bu sebeple sosyal sorumluluk projelerimiz güçlenerek devam edicektir. Başta Ayvalık Belediyesi, Ayvalık Beach Hotel, Ayvalık Birlik Ortopedik Engelliler Derneği ve Tarlakuşu olmak üzere bu organizasyonda maddi ve manevi destekte bulunun herkese bu projede bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkürlerimizi bir borç biliriz’’ dedi

 

ŞEREF ÇETİN TİYATROSU

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER BİRİMİ 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

21/05/2018 Gün Ortalama:184  Bugün 109 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.224.91.58