Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

AYVALIK ÇEVRE PLATFORMU AYÇEP

Yıllardır Ekoloji mücadelesinin tutarlı savunuculuğunu yapan EGEÇEP ( Ege Çevre ve Kültür Platformu ) ; taraflı tarafsız herkesin güvenini kazanmış bir çevre örgütüdür. Sadece Ege Bölgesiyle sınırlı kalmayıp yardım ve destek isteyen her yere gücü oranında ulaşmaya çalışmıştır. Hiçbir siyasal ön koşula bağlı olmadan, hiçbir yerden maddi destek almadan, sadece kendi üyelerinin sınırlı olanaklarıyla mücadele etmiştir.

EGEÇEP; Allıanoi’de, Bergama’da, Efem Çukurunda, Dikili’de, Karaayıt’ta, Uşak‘ta, Efes’te, kısaca çevre mücadelesinin en önemli alanlarında hep en önde yer almış bir platformdur.

EGEÇEP; çevre gönüllüsü, doğal ve kültürel varlıkların korunması konusunda duyarlı sivil toplum kuruluşları ile bireysel katılımcılar tarafından 25 Aralık 2005 tarihinde kuruldu. Kuruluşunda rahmetli Ceynur Karagözoğlu da yer aldı. Ayrıca ilçemizde bulunan Ayvalık Çevre Koruma Derneği de EGEÇEP üyesidir.

EGEÇEP Aynı zamanda TÜRÇEP ( Türkiye Çevre Platformu ) üyesidir.

Ayvalık Çevre Platformu ile birlikte Karaayıt köyündeki çevre mücadelesine ciddi katkı sunmuş ve köylülerle toplantılar yaparak onlara bilgi ve moral vermiştir. Bunun dışında AYÇEP’e her konuda bilgi ve hukuki destek vererek çevre mücadelesine katkı sunmuştur.

Ayvalık Çevre Platformu (AYÇEP) uzun zamandır birlikte mücadele yürüttüğü EGEÇEP ‘e üye olarak, artık hem daha güçlü, hem de daha örgütlü olarak mücadelesine devam edecektir.

AYÇEP 

Ocak 2010, Sayı 15 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

19/06/2018 Gün Ortalama:182  Bugün 22 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.166.141.12