ÇOCUKLAR BARIŞIN RESMİNİ ÇİZDİ

Eğitim-Sen Ayvalık Temsilciliği’nin, 24 Nisan Cumartesi günü 4. sünü düzenlediği Çocuk Şenliği’nde çocuklar barışın resmini çizdiler.

İlki 2007 yılında gerçekleştirilen Çocuk şenliği, her yıl yeni etkinlikler ile zenginleştirilip geleneksel hale getirildi.

Cumhuriyet alanı’nda yapılan şenlik çocukların ve ailelerin yoğun ilgisini çekerek renkli ve eğlenceli görüntülere sahne oldu.

Konuşmasına nazım Hikmet’in “ Dünyayı Verelim Çocuklara” şiiri ile başlayan Eğitim- Sen Ayvalık temsilcisi Dilaver Şener “barış içinde yaşamak, güzellikleri paylaşmak, eğitimle olur. Çocukların arasında ortak duyguların oluşmasını sağlayan ve insanın hayal gücünü zorlayan resim, çocuklarımızın kendilerini özgürce ifade etmesini sağlar” dedi.

İlçemizin farklı İlköğretim Okullarından çocuklarımız barışçı ve sevgi dolu şiirler söylediler. Abdülvahit Sağlam İ.Ö.O öğrencileri Mardin- Hakkari yöresi halk oyunları, Roman Dansları ve Aşuk ile Maşuk’un gösterileri ile eğlenceli dakikalar yaşattılar. Anadolu Lisesi Müzik Öğretmenleri Tülin- Lütfü Özdem ve öğrencilerinin müzik dinletisi beğeni ile alkış aldı. Makedonya’dan gelen Halk Dansları Ekibi şenliğe ayrı bir renk kattı. Çuval, yumurta taşıma ve balon patlatma yarışları çocukların yoğun ilgisi nedeniyle ikişer kez tekrarlandı.

Pastel boya ve resim kağıtlarının dağıtılmasıyla çocuklar duygu ve düşüncelerini kağıtlara çizdiler. Panolara asılarak sergilenen resimler farklı renkler ve şekiller çizilerek yapılmıştı. Ama hepsinin ortak bir yönü vardı, Barış…

Nisan 2010, Sayı: 18 


 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

27/05/2020 Gün Ortalama:753  Bugün 86 Ziyaret var  Sitede 4 kişi var  IP:18.204.227.117