PANORAMA

OTUZÜÇ YIL SONRA TAKSİMDE 1 MAYIS KUTLAMASI

Güvenlik güçleri karışmayınca demek ki ortalık karışmıyormuş! Nice yıllara, nice sorunsuz, mutlu bayramlara emekçiler!

DENİZ VE ARKADAŞLARINI İDAM ETTİREN ALİ ELVERDİ BOĞULARAK ÖLDÜ

Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’I kendi tabiriyle “ibret olsun diye” idama gönderen, daha çok insan asılsaydı daha iyi olurdu diye beyanat veren Ali Elverdi’yi boğazına takılan lokma boğdu.

ARJANTİN’DE İŞKENCECİ DİKTATÖR BİGNONE’YE 25 YIL HAPİS CEZASI

82 yaşındaki generalle birlikte hepsi 80 yaşındaki altı eski general de hapis cezası aldı. Bignone mahkemede 30.000 değil 8.000 kişiyi yok ettiklerini söyleyerek kendini savundu. Sözkonusu 8.000 can ona az gelmiş besbelli!

İZLANDA’DA PATLAYAN YANARDAĞ DOĞANIN GÜCÜNÜ GÖSTERDİ

Hem hava trafiği hen de hava kirliliği, asit yağmuru karşısında teknoloji aciz kaldı. Çevre bilinci yoksunları doğaya karşı çıkmanın, onun dengesiyle oynamanın

tehlikesini belki duyumsamışlardır.

KRİZİN FATURASI GENÇLERE ÖDETİLİYOR

OECD ülkelerinde gençlerde işsizlik oranı yetişkinlere göre 1,5-4 kat daha yüksek. Türkiye’de her dört gençten biri işsiz. Vasıfsız elemanlarda bu oran daha da yükseliyor. Eğitimli gençlerin giderek daha büyük bir oranı geçici olarak düşük düzeyde işlere yönelince vasıfsızların sorunu daha da büyüyor.

KUZEY KIBRIS CUMHURBAŞKANLIĞINI EROĞLU KAZANDI

Oyların %50’sini alan Eroğlu çözümü olumsuz etkileyebilir diye Güney Kıbrıs hükumetini ürkütmüş gibi.

TÜRKİYE – ERMENİSTEN PROTOKOLU RAFA KALDIRILDI

Azarbeycan açmazları ve iki ülkenin yaklaşan seçimler nedeniyle iç siyaset gerekleri Türkiye – Ermenistan ilişkilerini şimdilik dondurdu.

MİSKET BOMBALARI YASAKLANSIN

MAYINSIZ BİR TÜRKİYE GİRİŞİMİ üyesi Muteber Öğreten 23 Nisanda ‘çocukların güler yüzlerinin solmaması’ dileğinde bulunan devlet yöneticilerinden Misket Bombalarının Yasaklanması Sözleşmesini imzalamasını istedi. Bilindiği gibi, Türkiye 1 Aralık 2010 günü yürürlüğe girecek sözleşmeyi henüz imzalamadı. Kara mayınları ve misket bombaları en çok onların taşıdıkları tehlikelerden habersiz masum çocuklara zarar veriyor.

SİİRTTEKİ CİNSEL VAHŞET OLAYLARI

Türkiye’yi sarsan olaylarda savunmasız çocuklara karşı işlenen suçlar kadar korkunç gerçeklerin başında olayların örtbas edilmesi; devletin himayesindeki küçük kızlara reva görülen canavarlığa onları korumakla görevli birtakım kişilerin hem önayak olup hem katılması, şehrin her kesimden ileri gelen kişilerinden de katılanlar olmuş olması; reşit olmayan erkek çocukların büyüklerin kötü örneğini kendi çaplarında taklit etmiş olmalarıdır.

Nisan 2010, Sayı: 18   

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

27/05/2020 Gün Ortalama:753  Bugün 89 Ziyaret var  Sitede 3 kişi var  IP:18.204.227.117