TABİAT PARKI BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

Ayvalık Adaları Tabiat Parkını Koruma Platformu, Ayvalık Adaları Tabiat Parkında yapılan plan değişikliklerinin ne olduğunun ve niçin yapıldığının kamuoyu tarafından öğrenilmesi için, bilgilendirme toplantıları ve sunumlar yapılması kararı almıştı.

Bu karadan önce, ilk toplantı Pir Sultan Abdal Derneğinin daveti üzerine gerçekleşti. Çok sayıda dernek üyesi yapılan bilgilendirme sonrasında “durumun önemini şimdi daha iyi kavradıklarını” ve “bundan sonraki sürece daha ciddi bir katılım sağlayacaklarını” söylediler.

İkinci bilgilendirme, Balıkesir Mimarlar Odası il ve ilçe yöneticilerinin Güre’de yaptıkları kendi iç toplantılarına davet üzerine gerçekleşti. Bilgilendirme sonrasında “mimarlar, konuyu araştıracaklarını, gerekirse dava açacaklarını” belirttiler.

Bilgilendirme kararı alındıktan sonra Platform tarafından ilk sunum ÇYDD kongresinde yapıldı. 50’ye yakın izleyicinin katıldığı sunum başarılı geçti. Slaytlar eşliğinde yapılan sunum sonunda, bir üyenin gözyaşları arasında söylediği “ Ben hiçbir erkeğe Ayvalık kadar aşık olmadım” sözü herkesi etkiledi.  

Ayvalık Meslek Yüksek Okulu'nda yapılan sunuma ise 40 öğrenci izleyici olarak katıldı. Bir  öğrenci herşeyin paraya indirgenmesine tepki gösterdi.

Şubat 2010, sayı: 16 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

13/07/2020 Gün Ortalama:420  Bugün 155 Ziyaret var  Sitede 3 kişi var  IP:18.232.188.89