EĞİTİMDE AYIN GÜNCESİ

OKULLARDA 2.(İKİNCİ) YARIYIL BAŞLADI: 2009–2010 Eğitim öğretim yılı Ayvalık ve bütün Türkiye’de  8 Şubat pazartesi günü başladı.

KÜÇÜKKÖY’DE SU SPORLARINA ÖNEM VERİLMEYE BAŞLANDI: Futbolun yanı sıra yelken ve sörfte yapılacak. Küçükköy Belediye Spor Kulubü su sporlarına da öncülük yapacak. Üç tarafı denizlerle kaplı beldede gençler zamanlarını daha iyi değerlendirebilecek. Murat Reis koyunda da yelken sporu yapılması düşünülmekte. 

BELEDİYELERİMİZ EMİTT FUARINDA: Ayvalık,Altınova,Küçükköy ve Edremit  Belediyeleri kısa adı Emitt olan,Doğu Akdeniz Uluslar arası Turizm ve Seyahat Fuarına katıldılar.Türkiye ve Dünyadan işletmeci ve otelciler bu fuara  katılıyorlar. İstanbul’daki fuara Mısır konuk ülke olarak katılıyor.

ALTINOVA’DA DEVE GÜREŞLERİ:  Şubat ayı sonunda Altınova’da deve güreşleri yapılıyor. Develerin birbiri ile savaştırılması pek uygun bulmuyoruz. Benzeri durum bazı yörelerde horozlar ve köpekler  arasında da yapılmaktadır.  

OKUL MÜDÜRLERİ ATAMASI YAPILDI:  Ayvalık ve Balıkesir’de okul müdürleri ataması yapıldı. 10 (On) okul müdürlüğüne Ayvalık’ta atama yapıldı. Bu müdürler ikinci dönem başlamadan 05.Şubat’ta genelde göreve başladılar. Tüm göreve başlayan yeni okul müdürlerine başarılar diliyoruz. Bu arada okul başmüdürlüklerine atamalar yapılacak. Müdür yardımcılığı başvuruları başladı. 

EĞİTİM SİSTEMİ SINAV ENDEKSLİ: Orta Öğretim Genel Müdürlüğü; velinin dilekçesi ile özürlü devamsızlığı kabul etti. Yönetmelikle yapılacak düzenleme genelge ile yapılmıştır. Öğretmenlerin programlarını yetiştirmeleri çok zor gibi. Şeklen görev yapma ya da yapmama dayatılmaktadır. Öğrenciler okula gelmediklerinden öğretmen ders yapamayacak. Ek ders ücretini alamayacak. Bu durum zor durumda görev yapan öğretmenlerin yaşamını daha da zorlaştıracaktır.

DANIŞTAY OKUL SERVİS ARAŞLARINA İLİŞKİN YÖNETMELİĞİ DURDURDU: Ulaştırma Bakanlığının Okul servis araçları yönetmeliğinde yaptığı değişikliği Danıştay durdurdu. Rehber personel en az lise mezunu olacak. Servis araçları da 12 yaşından büyük olamayacak.

BOLOGNA SÜRECİNE PRETOSTO VAR: 11–12 Mart 2010 da 46 ülkenin eğitim bakanları Viyana ve Budapeşte’de Bologna sürecinin 10. Yılını kutlayacaklar. Bu kutlama şimdiden protesto ediliyor. Yüksek öğrenime girmeyi de kısıtlayan sürec. Sorgulanması gereken durum. Kadını dışlıyor. Üniversite içi demokratik ortam git gide kayboluyor. Özerklik kısıtlanıyor.

ÖĞRENCİ VE VELİLER ÖRETMENİNİ İSTİYOR: Ayvalık Nuri Zarplı İlköğretim okulu öğrenci ve velileri öğretmenini istiyor. Yıl ortasında öğretmen tayinini istemediklerini belirttiler. Bu durum çocukların eğitim ve öğretimini olumsuz etkilemektedir. Şubat 2010, sayı: 16 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

13/07/2020 Gün Ortalama:420  Bugün 162 Ziyaret var  Sitede 2 kişi var  IP:18.232.188.89