Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

KİHEP Lİ KADINLARIN 8 MART ETKİNLİĞİ

8 Mart Ayvalık Kadın Platformu tarafından yürütülen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri film gösterimi ile başladı. Ayvalık Halk Eğitim Merkezinde haftada bir gün KİHEP- Kadının İnsan Hakları Eğitim programına katılan kadınlar 2 Mart Salı günü yapacakları grup toplantısını 8 Mart kutlamasına ayırdılar.

Kadının İnsan Hakları – Yeni Çözümler Derneği’nin 1995 yılında  geliştirdiği, 1998’den beri de Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) ile işbirliği içerisinde Türkiye’nin dört bir yanında aralıksız olarak yürüttüğü KİHEP- Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı Ayvalık’ta ikinci kez uygulanıyor.

Toplantının açılış konuşmasını yapan KİHEP Eğiticisi Nebahat Dinler; “KİHEP, İnsan haklarının kadın erkeği olmaz diyenlere karşılık, kadınların insan haklarını savunuyor. Cinsiyetler arası demokratikleşme yoksa o toplumda demokrasiden söz edilemez. Bu açıdan baktığımızda KİHEP’in aslında demokratikleşmeye yönelik bir toplumsal dönüşüm aracı olduğunu da rahatça görebiliriz. KİHEP’li kadınlar olarak, kadının insan haklarının hayata geçmesi için eşitlikçi yasal düzenlemelerin yapılmasını, her yönetim kademesinde uygulanmasını, merkezi ve yerel yönetimlerce kaynak ayrılmasını, Kadın Da(ya)nışma Merkezi kurulmasını istiyoruz bu 8 Mart’ta” dedi.

Halk Eğitim Merkezi’nin çeşitli atölyelerindeki kursiyer kadınların da katıldığı etkinlikte, “100. YILINDA 8 MART” sunumunun ardından Filmmor Kadın Kooperatifi yapımı “Namus Nedir” filmi ile KİH-YÇ ve NTV işbirliğiyle hazırlanan “Kadınlarla Mor Dizi…” belgeselinin “Ekonomik Haklarımız” bölümü izlendi. 

Mart 2010, sayı: 17 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

24/06/2018 Gün Ortalama:183  Bugün 59 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.166.233.99