Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

BELEDİYE MECLİSİMİZDEN 

Aylık Ayvalık Belediye Meclisi toplantısı  03.03.2010 tarihinde yapıldı.

Her zaman olduğu gibi İmar Komisyonunun önerileri okundu ve komisyonun önerdiği şekilde üç tadilat talebinin kabul edilmesine, iki talebin de reddine oybirliği ile karar verildi. Bir plan tadilatı talebi dilekçesi okundu ve İmar Komisyonuna havale edilmesine karar verildi.

Sn. Ahmet Yorulmaz’ın adının bir cadde ya da sokağa verilmesine ilişkin dilekçe okundu.  Sokak ve cadde adlarının söz konusu sokak ya da cadde oluştuğu anda verildiği ve numaralandırma sistemine gidildiği açıklanarak Ahmet Yorulmaz adının Meşale Sitesinin önündeki parka verilmesi Başkan tarafından önerildi ve oybirliğiyle kabul edildi.  Sn. Haluk Cecan için verilen dilekçe de aynı şekilde işleme konarak 150 Evlerdeki parka Haluk Cecan adı verilmesi kararlaştırıldı.

Gündem dışı konuşmalarda aşağıdaki konular ele alındı:

Belediye Meclisinin Bağımsız üyesi Sema Ünver, Bütçe Kesin Hesaplarının bağlanmış olduğunu ve bir nüsha edinmek istediğini dile getirdi.

Sivrisinek mücadelesinde neden geç  kalındığı sorulduğunda Belediye Başkanı, yağış sırasında yapılan ilaçlamanın boşa gideceğini belirtti.  Sivrisinek mücadelesinin geçtiğimiz yıllarda da başarılı olmadığı; firmanın uyarılması  gerektiği söylendi.

Meclis üyelerinden Serkan Gülsever  Küçükköy Belediyesinin Güler Sabancı’dan ruhsat karşılığı  1.000.000 TL aldığını, Ayvalık Belediyesinin de Suzan Sabancı’dan benzeri bir ücret alması dileğini dile getirdi. Başkan Türközen Küçükköy Belediyesinin ruhsat karşılığı böyle bir meblağ talep edemeyeceğini, bağış almış olabileceğini söyledi. Serkan Gülsever’in Ayvalık Belediyesinin de bağış alıp almadığını ve meblağı sorması üzerine bir defa 1.000.000, bir defa da 250.000 TL bağış alındığı açıklandı.  Böylelikle Ocak ayı toplantısında Sema Ünver’in gündeme alınmayan önergesinin içerdiği konu gündem dışı yanıtlanmış oldu.

Yağışlar dindikten sonra asfalt yamama, yenileme ve beton asfalt işlemlerinin başlayacağı açıklandı.

Çamlık’ta kuruyan çamlar konusu tekrar görüşüldü.  Kuruduğu için kesilen çamların yarine yenilerinin dikileceği açıklandı. Sema Ünver çamların kurumaması için gereken işlemin yapılması konusunda ısrar etti.  

Ayşe S.KIRIKOĞLU- Cemil TOSUNOĞLU

Mart 2010, sayı: 17 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

26/05/2018 Gün Ortalama:184  Bugün 84 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.80.97.221