Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

EĞİTİMDE AYIN GÜNCESİ

İŞYERİ TEMSİLCİLERİ EĞİTİMDEN GEÇTİ: Eğitim Sen işyeri temsilcileri Balıkesir’de eğitim çalışmasına katıldılar. Ayvalık, İvrindi, Balıkesir ve diğer ilçelerden 30 dolayında işyeri temsilcileri bir günlük eğitimlerini aldılar. Eğitim Sen Genel Merkez Eğitim Uzmanı Denğiz Sönmez eğitim alanındaki Türkiye ve Dünyadaki çalışmaları anlattı.

(YEDİNCİ) SAAT UYGULAMASI: Türkiye’de 80 kusur il’den birkaç tanesinde uygulanmak istenen yapılanma. Birçok sıkıntılar yaratıyor. Tarafların görüşleri alınmıyor. Bu da çalışanları üzüyor. Ek ders ücreti verilmiyor. Hep çalışanlardan fedakarlık bekleyen durum. Her gün biraz daha kıskaca alınan yaşam. Balıkesir Eğitim Sen şubesi bu konuda dilekçe vermeye davet ediyor. Dilekçe örneği Balıkesir Eğitim Sen’in www.balikesiregitimsen.org adresinde bulunmaktadır. Lütfen açıp bakmanızı rica ediyoruz.

DÖNEM SONA ERİYOR: 22. Ocak 2010 da Eğitim Öğretimin 1. Dönemi sona eriyor. Birçok il ve ilçede eğitim öğretime ara verildi. Domuz gribi ve kar tatili ile ilgili olarak ara verildi. Ama Ayvalık ‘ta böyle olumsuzluklara denk gelinmedi. Bu anlamda Ayvalık yaşayanları olarak şanslıyız. İkinci yarıyıl 8 Şubat pazartesi günü başlayacak. Bu dönem yine birçok eksikliklerle kapandı.

AÇIK ÖĞRETİM SINAVLARI YİNE ERTELENDİ: Daha önceki süreçte olduğu gibi yine açık öğretim sınavları ertelendi. Tatil dön eminine denk getirildi. Niye böyle yapılıyor.

“BU KALP SENİ UNUTUR MU?” DİZİSİNİ İZLİYELİM: Show TV deki “Bu kalp seni unutur mu?” dizisini izlemekte fayda görüyoruz. Geçmiş tarihimize belli ölçülerde ışık tutuyor. Eleştirilecek yönleri olabilir tabii. Her Salı akşamı 20.00 dolayında.

GREV İLE İLĞİLİ SORUŞTURMA BAŞLADI: 25 Kasım 2009 da Kamu çalışanlarının yaptığı grevle ilgili olarak soruşturmalar başladı. Türkiye’nin bazı illerinde soruşturmalar sürerken Balıkesir ve Ayvalık Sakarya ilköğretimde ‘de soruşturmalar yürütülüyor.

İSTİKLAL İLKÖĞRETİM OKULU ÇAY PARTİSİ DÜZENLEDİ: 19.12.2009 da Ayvalık İstiklal İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği; velilerine yönelik olarak çay partisi düzenledi. Veliler ve öğrenciler doyasıya eylendiler.

VEREM SAVAŞ HAFTASI ETKİNLİKLERİ: Ayvalık ve ülke çapında 63. Verem Eğitim ve Propaganda Haftası çalışmaları yapıldı.03-09 Ocak tarihleri arasında İlk Öğretim 8.sınıflar kütüphanede eğitim ve slayt çalışmalarına katıldılar. Bu çalışmalar ayrıca Altınova da yapıldı. Halk arasında tüberküloz da denilen bu hastalık takip edilmezse sayısı artıyor. Ayvalık Verem Savaş Dispanseri doktoru Orhan Özgüç öğrencilere çeşitli sorular sordu. Toplantı yaklaşık 1,5 saat sürdü.

KESK GENEL SEKRETERİNE BAŞSAĞLIGI DİLİYORUZ: Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu genel sekreteri Emirali Şimşek’in annesi vefat etti. Mücadele insanına ve ailesine başsağlığı diliyoruz.

MEB İDARECİ ATAMALARINI BAŞLATIYOR: Bakanlığın yaptığı sınavdan sonra atama süreci başlatıldı. Her ne kadar eğitim çalışanları ve Eğitim Sen bu sınavları ÖSYM yapmalıdır dediydi ise de bakanlık bu öneriye kulak tıkadı. Ayrıca daha önce idarecilik yapanların başvurularının kabul edilmemesi uygun olmuyor.

EĞİTİM SEN 16 YAŞINDA: Sendikal mücadelenin en büyük öncüsü Eğitim Sen 16. yılına giriyor. 100 yılı aşkın bir gelenekten geliniyor. Daima demokratik, eşitlikçi, laik ve barış içinde bir yapıdan yana olmuştur. Fiili ve meşru mücadeleye inandılar. 12 Eylül karanlığını dağıtmak için 23 Ocak 1995 tarihinde “Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası” (Eğitim Sen) adıyla kuruldu. Sadece sendikal hak ve özgürlükler değil, ayni zamanda emek, demokrasi, barış ve eşit haklar mücadelesinin de öznesi oldular.

Ocak 2010, sayı: 15 


 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

19/06/2018 Gün Ortalama:182  Bugün 23 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.166.141.12