Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

EĞİTİMDE AYIN GÜNCESİ

METEF Fuarı Açıldı: Ayvalık Çıraklık Eğitim Merkezinde bu yıl da Mesleki Teknik Eğitim Fuarı (METEF) açıldı fuarı açıldı. Fuar izleyiciler tarafından beğeni topladı.

Bilim Şenliği Yapıldı: Ayvalıkta bu yıl 4. Bilim Şenliği yapıldı. Şenlik çok coşkulu bir havada geçti. İlk defa bir yarışma olmadan gerçekleşti. Bu anlamda bazı olumsuz düşünceler oluşmadı.

Folklor Şenlikleri Yapıldı: Ayvalık ta ilk defa folklor şenlikleri yapıldı. İyi bir katılım vardı.20.30 başlayan şenlik24.00 kadar sürdü.

Yıl Sonu Şenlikleri Yapılıyor: Ayvalık’ta hemen hemen her okulda yılsonu şenlikleri veya okul gecesi yapılıyor. Bu etkinlikler veliler tarafından çok olumlu karşılanmaktadır. İzleyicilere coşkulu zaman geçirtmektedir

Eğitim Sen Yöneticileri Bakanla Görüştüler:  07.06.2010 tarihinde Eğitim Sen Genel Merkez yöneticileri Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ile görüştüler. Görüşmede; Öğretmen açıklarının giderilmesi, işsiz öğretmenlerin atamalarının bir an önce yapılması ve sözleşmeli çalışan öğretmenlere kadro verilmesi istendi.İlksan’ dan duyulan rahatsızlıklar iletilirken KEY ödemelerindeki mağduriyetlerin giderilmesi talep edildi.

Yetkili Sendika Eğitim Sen: Bu yıl da Ayvalık’ta yetkili sendika Eğitim Sen oldu. Son belirlemelere göre Ayvalık’taki eğitim sendikalarının üye sayıları şu şekildedir. Eğitim Sen:162,Türk Eğitim Sen:148,Eğitim İş:102,Eğitim Bir Sen:44,Tec Sen:8. Eğitim Sen’i bu başarısından dolayı kutluyoruz.

SBS Yapıldı: Kısa adı SBS olan (Seviye Belirleme Sınavları )Ayvalık, Türkiye ve yurt dışında 11 sınav merkezinde  yapıldı. Sınavlarda; genelde, Müfredat Programına göre bitmeyen son üniteden soru çıkması olumsuzluktu. Önceki yıllara göre sorular daha iyiydi. Sınav sonuçları 6 Ağustos ta açıklanacak. Ayni zamanda bu yıl SBS ye itiraz ediliyor. Önceki yıllarda yabancı dil sınavları tek yanıtlı idi. Bu yıl yabancı dil yanıtları farklı farklı. Bu durumun bir an önce düzeltilmesini istiyoruz.

Öğrencilere Büyük Zorluk Çıkarılıyor: Bu yıl uygulamaya konan, ikinci basamak üniversite giriş sınavının sadece il merkezlerinde yapılacak olması büyük bir olumsuzluk ve haksızlıktır. Maddi ve manevi olarak aileler ve öğrenciler zorlanacaklardır. Önümüzdeki yıllarda ilçelerde de sınav yapılmalıdır.

Okulu Asanlara Yakın Takip: Bundan böyle İlköğretim Okullarında 20 gün devamsızlıktan itibaren öğrenciye yakın takip geliyor. Bazı kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği yapılacak.

Okullara Meyve Bahçesi Dikilecek: Milli Eğitim Bakanlığı bazı İl’lerde pilot okullara meyve bahçesi dikileceğini belirtti. 7 il ve 70 okulda gerçekleşecek projede Balıkesir bulunmuyor. Öğrencilerin doğa ile iç içe olması amaçlanıyor. Ayni zamanda ekolojik yaşam alışkanlığı kazandırılacak.

Mayıs- Haziran 2010, Sayı: 19 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

23/06/2018 Gün Ortalama:183  Bugün 30 Ziyaret var  Sitede 2 kişi var  IP:54.166.141.12