Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

PANORAMA

27 Mayıs Ellinci Yıldönümünde Tartışıldı: 27 Mayıs’ı askeri darbe olarak görenlerle devrim olarak görenler birbirleriyle olabildiğince tartıştı. 27 Mayıs’ı savunanlar 1960 öncesine göre 1961 anayasasının getirmiş olduğu özgürlük ortamını öne sürerken karşı çıkanlar üniversitelerdeki solcu/aydın kıyımını, olağandışı mahkemeleri ve radyodan yayınlanan ilk bildiride Nato, Cento gibi örgütlere bağlılık güvencesi verilmesini öne sürdüler.

Nazım Hikmet ve Orhan Kemal Yurtçapında Anıldılar: Yaşamlarını zamanın faşist yasaları zehir etmişti. Edebiyatımızın yüz aklarını artık ölüm ya da doğum günlerinde korkmadan çeşitli etkinliklerle anabilecek kadar demokratikleşmişiz diye sevinmeli miyiz?

CHP Olağan Kurultayında Olağandışı Durumlar: Normal koşullarda genel başkan olması beklenen Deniz Baykal istifa edince Kurultay üyeleri oybirliğiyle Kemal Kılıçdaroğlu’nu genel başkanlığa getirdi. Yönetimde Genel Sekreter Önder Sav taraftarlarının çoğunlukta olması dışında parti yandaşları memnun görünüyor; bazı küskünler geri dönüyor; aralarında Kamer Genç gibi milletvekilleri de var.

EDP Ülke Çapında Örgütlenmesini Sürdürüyor: Başkan Ziya Halis ve yedi Genel Başkan Yardımcısı yönetimineki Eşitlik ve Demokrasi Partisi 70 ilde ve çok sayıda ilçede kuruluşunu tamamladı. Bir sol demokat parti olarak yola çıkan parti solun evrensel değerlerini ve Batı standartlarında demokrat bir kitle partisi olacağını savlıyor.

Breziya ve Türkiye İran ile Batının Endişelerini Gidermesi Gereken Nitelikte Bir Uranyum Takası Anlaşması Yaptı: Batılı devletlerin kamuoylarını İran’a uygulanacak yaptırımlar için öne sürmekte oldukları nükleer silah endişesini – kozunu – sözkonusu anlaşmanın gidermiş olması gerekirdi. Oysa, ABD gene de masum İran halkını ağırlaştırılmış ambargo kararlarıyla bezdirmekte kararlı!

BM Güvenlik Konseyi İran’a Uygulanan Ambargoyu Ağırlaştırdı: ABD, Rusya ve Çin’i veto etmeme yonünde etkileyerek GK’nden İran için ağırlaştırılmış ambargo kararı çıkardı. Türkiye ve Brezilya ret oyu kullanırken Lübnan çekimser kaldı.

Meksika Körfezinde Çevre Felaketi: İngiliz petrol şirketi BP (British Petroleum) tarafından işletilen petrol kuyularından birinde meydana gelen patlama onbir emekçinin ölümüne ve 320 km çapında bir deniz sahasının doğal yaşamının on yıllarca yok olmasına yolaçtı. Şirket yönetimi sızıntıyı durduracak teknolojiye sahip olmadıklarını ileri sürüyor. Obama bile sızıntıyı durdurmanın yüksek bedelini ödemekten kaçındıklarını ima eden bir beyanat vermiş. Kendi ülkesinin başka ülkelerde çevre korumayı nasıl hiçe saydığını bildiği için gerçeği hemen anlamış olmalı herhalde!

CICA Toplantısının Tüm Üyeleri İsrail’e Tepki Gösterdi: Asya’da Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (CICA) toplantısının basına kapalı oturumunda İsrail’e tepki gösterildi. İsrail büyükelçi düzeyinde temsil edildi. İran Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinecad konuşurken İsrail büyükelçisi toplantı salonundan çıktı.

AKP’nin Memur Yasası: 657 sayılı yasada yapılması planlanan değişiklikler ile disiplin cezaları artırılıyor, kamu emekçilerinin iş güvencesini ortadan kaldırılıp esnek çalışma düzeni getiriliyor.

 

Mayıs- Haziran 2010, Sayı: 19 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

23/06/2018 Gün Ortalama:183  Bugün 30 Ziyaret var  Sitede 2 kişi var  IP:54.166.141.12